هشدار به مالکان ناوگان حمل و نقل عمومی فاقد بیمه

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از صدا و سیما، شهرام آدم نژاد افزود:براساس تصمیم کارگروه تخصیص سوخت بر مبنای پیمایش، از اول مرداد کارت سوخت خودروهای دیزلی فاقد بیمه اجباری شخص ثالث در جایگاه های عرضه سوخت هشدار بیمه دریافت می کنند و بطور موقت غیرفعال خواهد شد.

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت:  براساس بانک اطلاعاتی بیمه مرکزی ، خودروهای فاقد بیمه ، یکماه در وضع هشدار قرار می گیرند و این موضوع در جایگاههای سوخت به مالک یا راننده مربوطه اعلام می شود .

وی افزود: در صورت اعتنا نکردن مالک خودروی دیزل پس از یکماه کارت سوخت خودرو در فهرست خاکستری قرار می گیرد و غیرفعال می شود.

وی گفت: از ششم خرداد امسال خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث هشدار لازم را از طریق صفحه نمایش نازلهای سوخت دریافت کردند.

آدم نژاد گفت: در این زمینه هماهنگی های لازم جهت برقراری لینک ارتباطی بین پلیس+10 و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران و بیمه مرکزی برقرار شده و بنا بر اعلام شرکت پژوهش و توسعه ناجی از 26 تیرماه امسال نیز مالکان خودروهایی که بیمه نامعتبر دارند اما اخطار بیمه را دریافت کرده اند می توانند با در دست داشتن اصل بیمه نامه و مدارک خودرو به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کنند.

وی گفت: پس از تایید بیمه نامه خودرو در این دفاتر کارت سوخت خودروها دوباره فعال می شود.

آدم نژاد گفت: از دیگر مصوبات کارگروه تخصیص سوخت بازنگری و اصلاح معیار مصرف سوخت خودروهای دیزلی یا همان مصرف در 100 کیلومتر است که اصلاح شده است.

وی گفت: در این اصلاح مصرف سوخت خودروهای زیر 3.5 تن و اتوبوس ها هیچ تغییری در سهمیه سوخت آنها ایجاد نشده است اما تغییر سوخت براساس داده ها و اطلاعات دریافتی از پایش در برخی سهمیه سوخت خودروها ایجاد شده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار