سارقین مسلح از بازی Pokémon Go برای پیدا کردن 9 قربانی استفاده کرده اند

بازی جدید نینتندو یک هفته‌ای است که بازی‌کنندگان را از روی کاناپه بلند کرده و به دنیای واقعی کشانده است. پلیس شهر اوفالن در ایالت میزوری امریکا البته اعلام کرده که این بازی این هفته حتا به کمک سارقین مسلح هم آمده و چهار مرد مسلح برای پیدا کردن محل دقیق قربانیان دزدی مسلحانه‌ی خود، از این بازی استفاده کرده‌اند!

احتمالا هشت یا نه نفر در چند روز گذشته توسط این چهار نفر مورد حمله و سرقت قرار گرفته‌اند. سخنگوی پلیس اوفالن ضمن اعلام این موضوع به گیزمودو در تماسی تلفنی اعلام کرده که آخرین سرقت در صبح یک‌شنبه در حدود ساعت 2 بامداد در یک اتومبیل بی‌ام‌دبلیو مشکی رخ داده و پس از آن پلیس موفق به دستگیری این سارقین شده است.

مظنونین از بازی «پوکمون گو» برای پیدا کردن قربانیان استفاده می‌کرده‌اند. آن‌ها احتمال این‌که بازی‌کننده در قدم بعدی به کدام “PokeStop” خواهد رسید را بررسی می‌کرده و در آن‌جا انتظار او را می‌کشیدند. PokeStop محل‌هایی در دنیای واقعی است که می‌تواند در دنیای مجازیِ بازی معادل‌سازی شود. از محل‌های کسب و کار تا پارکینگ‌ها و کلیسا‌ها شامل این ایستگاه‌ها می‌شوند.

چهار مظنون دستگیر شده در محدوده‌ی سنی 16 تا 18 سال قرار دارند. پلیس توصیه کرده که اگر به فرزندان خود اجازه می‌دهید که پوکمون بازی کنند، مراقب باشید که کجاها می‌روند و با چه کسانی رفت و آمد دارند.

gamenews.ir

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار