گمرک مهران از نظر صادرات جزو گمرکات اول در کشور است

به گزارش خبرنگار مهر، محسن مصطفایی صبح دوشنبه در بازدید نماینده ایلام از پایانه مرزی مهران اظهار داشت: گمرک مهران از نظر صادرات جزو گمرکات اول در کشور است و علاوه بر این صدور اظهارنامه به صورت سامانه جامع امور گمرکی بدون مراجعه ارباب رجوع صادر می شود.

وی عنوان کرد: رسیدگی به مشکلات تجار برای سهولت در صادرات کالاهای غیرنفتی جزو اولویت های کاری گمرکات استان ایلام است چراکه مرز مهران دارای شرایط مناسبی برای توسعه صادرات به کشور عراق است که باید از این ظرفیت بیشتر استفاده شود.

مصطفایی افزود: یکی از شرایط ویژه مرز مهران وجود اداره کل گمرکات استان ایلام در مرز مهران است که شرایط صادرات کالا به کشور عراق به خوبی انجام می گیرد و این مرز آمادگی کامل برای ورود سرمایه گذاران را دارد.

مدیر کل گمرکات استان ایلام با اشاره به روند مناسب صادرات در مرز مهران، از افزایش ۴۰ درصدی صادرات کالا از این مرز به عراق خبر داد.

مصطفایی تاکید کرد: دولت مرکزی عراق از اوایل خردادماه ورود کالا به این کشور را منوط به ارائه گواهی مبدا در گمرکات ورودی این کشور کرده است و صادرات کالاهای ایرانی بدون ارائه این گواهی امکان‌ پذیر نیست، این اقدام مشکلات زیادی را برای تجار و صادرکنندگان کالا در مرز بین المللی مهران ایجاد کرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار