جریمه 50 هزار تومانی برای خودروهای شیشه دودی

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از عصر ایران، جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران  با اشاره به برخورد پلیس با خودروهایی که به صورت غیر مجاز اقدام به دودی کردن شیشه  خودرو می کنند گفت: علاوه بر جریمه 50 هزار تومانی مالک باید نسبت به رفع نقص در محل اقدام کند.

سرهنگ حسن عابدی  گفت: دودی کردن شیشه ها به طوریکه داخل خودرو معلوم نباشد ممنوع است و در صورت مشاهده اینگونه خودروها توسط پلیس علاوه بر اعمال قانون مالک موظف به رفع نقص (پاک کردن برچسب دودی چسپانده شده بر روی شیشه) است.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا این موضوع در مورد برخی از خودروهای وارداتی که با شیشه دودی وارد می شود نیز اعمال می شود گفت: خودروهای وارداتی در زمان شماره گذاری توسط پلیس کنترل می شوند و در صورتیکه مشکلی در آنها وجود داشته باشد حتما موضوع در همان مکان بررسی می شود.

سرهنگ عابدی در مورد برچسب هایی که برای دودی کردن شیشه در خودروها استفاده می شود نیز گفت: اگر برچسبی برای دودی کردن شیشه استفاده می شود باید به گونه ای باشد که داخل خودرو کاملا نمایان باشد.

عابران پیاده قربانی 49 درصد از تصادفات تهران

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران  در ادامه در بخش دیگری از صحبت هایش به ترافیک تهران و تصافات در این کلان شهر اشاره گفت: متاسفانه 49 درصد از قربانیان تصادفات رانندگی در تهران را عابران پیاده تشکیل می دهند که در این مورد لزوم فرنگ سازی به شدت احساس می شود.

وی ادامه داد: بعد از عابران پیاده 28 درصد از تصادفات درتهران نیز مربوط به موتور سیکلت سواران است که اگر در رابطه با 2 موضوع فوق اقدامات اساسی انجام شود شاهد کاهش تلفات و تصادفات در تهران خواهیم بود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار