درگذشت مهدیه الهی قمشه‌ای مردم شهرضا را اندوهگین کرد

فرماندار شهرضا گفت: درگذشت مهدیه الهی قمشه‌ای که یکی از مفاخر علم و ادب کشور و اهل شهرضا بود، مردم این شهرستان را اندوهگین کرد.

به گزارش ایسنا، محسن گلابی در جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی این شهرستان که با موضوع برگزاری هفته فرهنگ شهرضا تشکیل شد، اظهار کرد: باید در زمان حیات بزرگان قدر آن‌ها را دانست، فوت بانو الهی قمشه‌ای موجب شد که مردم شهرضا اندوهگین شوند.

وی ادامه داد: بزرگانی که از شهرضا مهاجرت کرده‌اند و در خارج از شهرستان مناصبی را در دست دارند باید بدانند در شهرضا مردمانی زندگی می‌کنند که در غم و شادی همراه آن‌ها هستند.

فرماندار شهرضا تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین تلاش‌های حوزه مدیریتی شهرستان فراهم کردن تسهیلاتی برای حضور مفاخر و بزرگان شهرضایی مقیم خارج از شهرستان در شهرضا بوده است.

گلابی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به ابلاغیه استانداری اصفهان مبنی بر برگزاری هفته فرهنگی هر یک از شهرستان‌های استان اظهار کرد: فرهنگ در شهرضا شامل بخش‌های مختلفی از جمله آیین‌های عزاداری، نمایشی، آثار ادبی و تاریخچه علمی است که باید در این هفته معرفی شود.

وی در ادامه افزود: انار، سفال و سایر عناصر برجسته شهرستان شهرضا دارای پشتوانه‌های مستحکم فرهنگی و تاریخی است تا جایی که هر یک از این عناصر باید به عنوان سنبل‌های شهرضا معرفی شود.

فرماندار شهرضا خاطرنشان کرد: علما و فضلایی که در خارج از شهرستان فعالیت می‌کنند، یک روز از این هفته به شهرستان بیایند و در حوزه‌های علمیه و حسینیه‌ها و مساجد شهر برای طلاب جوان و عموم مردم سخنرانی کنند.

گلابی در بخش دیگری از سخنان خود، افزایش نشاط اجتماعی را یکی از ثمرات برگزاری برنامه‌های فرهنگی برشمرد و افزود: نشاط اجتماعی به معنای وجود جامعه‌ای پویا است که با علاقه و با تمام وجود به فعالیت می‌پردازند.
انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار