فرزند بن‌لادن انتقام خون پدرش را از امریکا می‌گیرد

فرزند اسامه بن‌لادن، سرکردۀ پیشین گروه تروریستی القاعده، با انتشار یک پیام صوتی، امریکا را تهدید کرد که انتقام خون پدرش را خواهد گرفت.

 

به گزارش یک سازمان غیردولتی مبارزه با تروریسم موسوم به «گروه اطلاعاتی سایت»، حمزه بن‌لادن در این پیام صوتی 21 دقیقه‌ای که تحت عنوان «ما همه اسامه هستیم» در اینترنت منتشر شده، وعده داده است که مبارزۀ جهانی گروه القاعده علیه امریکا و هم‌پیمانانش را ادامه دهد.

حمزه در این پیام تأکید کرده است که این انتقام، «یک انتقام شخصی برای اسامه نیست بلکه انتقام تمام کسانی است که از اسلام دفاع کرده‌اند.»

بن لادن در سال 2011 در حملۀ کماندوهای آمریکایی به مخفیگاه وی در شهر ابیت آباد پاکستان کشته شد. این حمله پاسخی به اقدامات گروه القاعده از جمله حملات 11 سپتامبر 2001 بود.

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

حمزه در کنار پدرش، اسامه بن‌لادن

اسناد و مدارکی که سال گذشته امریکا منتشر کرد نشان می‌دهند که هم‌دستان بن‌لادن قصد داشته‌اند به رهبری حمزه، گروه القاعده را بار دیگر متحد سازند.

به گزارش مؤسسۀ تحقیقاتی بروکینگز در امریکا، حمزه که اکنون در اواسط دهۀ سوم زندگی خود به سر می‌برد پیش از حملات 11 سپتامبر نزد پدرش در افغانستان به سر می‌برد و پس از حملۀ امریکا که به فرار بسیاری از سرکردگان ارشد گروه القاعده به پاکستان انجامید، حمزه نیز همراه اسامه به پاکستان رفت.

سال گذشته، ایمن الظواهیری، سرکردۀ جدید گروه القاعده در یک پیام صوتی حمزه را معرفی کرد. به نظر می‌رسد حمزه صدای جوان‌تر برای گروهی باشد که رهبران سالخورده آن تلاش می کنند از پیوستن اعضای خود به گروه تروریستی داعش جلوگیری کنند.

بروس ریدل، یکی از کارشناسان مؤسسۀ تحقیقاتی بروکینگز، در این‌باره گفت: «حمزه چهره ای جدید برای القاعده به وجود می‌آورد، چهره ای که مستقیماً به پایه گذار این گروه مربوط می‌شود. او سخنوری ماهر و دشمنی خطرناک است.»

پرس تی وی

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار