حقوق‌های نجومی ریشه در روحیه اشرافی‌گری دارد

به گزارش پارس نیوز،

آیت‌الله محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره مسئله فیشهای حقوقی و لزوم برخورد با متخلفین اظهار کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند یکی از ریشه‌های مسئله ارقام نجومی فیش مدیران، روحیه اشرافی‌گری است. اگر جلوی این مسائل گرفته نشود اشرافی‌گری در سطح مدیران ما شکل می‌گیرد که یک عارضه منفی است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با بیان اینکه این مسئله هم خلاف موازین اسلامی است و هم با اهداف انقلاب سازگار نیست، خاطرنشان کرد: اگر با مسئله ارقام نجومی برخورد جدی نشود، کسانی درصدد برمی‌آیند که به‌اشکال مختلف و تحت عناوین گوناگون چنین امری را دامن بزنند درحالی که هدف انقلاب این بود که جلوی بی‌عدالتیها را بگیرد.

وی افزود: اگر با متخلفین چنین فیشهایی برخورد نشود سوژه‌ای در دست دشمنان نظام قرار می‌گیرد، هم دشمنانی که با اصل نظام مخالف هستند و هم دشمنانی که با دین مخالف‌اند، این مسئله را دستاویزی قرار می‌دهند که بگویند فرقی بین نظام اسلامی و سایر نظامها نیست. این مسئله انگیزه مدافعان نظام را می‌گیرد و هم امتهای دیگری را که در حال الگوگیری از انقلاب اسلامی و نظام ما هستند دلسرد می‌کند. بنابراین این مسئله ضربه‌ای به جمهوری اسلامی و موج بیداری اسلامی خواهد بود که الگویش انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است.

قائم‌مقام مؤسسه آموزشی پژوهشی امام‌خمینی(ره) با تأکید بر اینکه باید از ابعاد مختلف با متخلفین برخورد جدی شود، گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند این مدیران باید بدانند که شایستگی مدیریت ندارند. افرادی که تخطی کردند باید برکنار شوند. این مسئله باید درس عبرتی برای کسانی شود که در چنین فکری هستند و بدانند اگر وارد این گود شوند با آنها برخورد جدی خواهد شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار