شهریان: دغدغه‌ام برگزاری رقابت بین المللی برای بانوان بسکتبال است

رباب شهریان در مورد مشکلات بانوان بسکتبال و فوتبال سخن گفت و تاکید کرد: هرچقدر رسانه‌ها اهمیت بیشتری به انعکاس و پوشش ورزش بانوان دهند به نتایج بهتری در این زمینه خواهیم رسید.

به گزارش ایسنا، کمتر از 6 ماه تا مهلت دو ساله فیبا به فدراسیون‌ها برای حضور بانوان بسکتبال با حجاب اسلامی به مسابقات بین‌المللی باقی مانده است. در حالی که در  یک‌سال‌ و نیم گذشته فدراسیون ایران نتوانسته بود حداقل یک رویداد برای بانوان برگزار کند تا مجوز قطعی حجاب را بگیرند، آیا مسئولان ورزش ایران می‌توانند در این مدت باقی مانده با برگزاری یک رویداد بین المللی مجوز  قطعی بازی با حجاب اسلامی را دریافت کنند؟

در مورد این موضوع معاون امور زنان وزارت ورزش به ایسنا گفت: تمام دغدغه من برگزاری یک رویداد برای دختران بسکتبالیست است، محور اصلی صحبت‌های من با آقای مشحون بحث برگزاری و میزبانی یا اعزام تیم بانوان به رویدادهای بین‌المللی برای گرفتن مجوز حجاب بانوان است.

او در این مورد اضافه کرد: برای برگزاری یک تورنمنت در آذربایجان غربی برنامه‌ریزی کرده‌ایم، تمام تلاشمان برگزاری این رویداد است. از شش، هفت کشور برای حضور در این رقابت‌ها دعوت به‌عمل آورده‌ایم. در حال حاضر منتظر اعلام آمادگی این کشورها هستیم تا بتوانیم این مسابقات را برگزار کنیم.

معاون امور زنان در مورد قول برگزاری این رویداد خاطرنشان کرد: اقدامات انجام و دعوت‌نامه‌ها ارسال شده است. ما منتظر اعلام آمادگی کشورها هستیم. تمهیدات لازم از سوی فدراسیون، هیات استان آذربایجان غربی و وزارت ورزش و جوانان انجام شده است و امیدوارم تا این مشکلات بسکتبالیست‌ها حل شود.

در پی مشکلات پیش آمده برای فوتبال دختران انزلی و تهدید به منحل شدن این تیم از سوی مدیران باشگاه نیز، شهریان گفت: نایب رییس فوتبال بانوان در حال پیگیری این موضوع است. این مشکل مختص تنها تیم بانوان نیست. این مشکل باشگاه است و از دیدگاه من موضوع باید کلی پیگیری شود. اما شخص عرب عامری قول پیگیری مشکلات این تیم را داده‌ است و امیدوارم این مشکلات بانوان فوتبالیست با پیگیری فدراسیون فوتبال حل شود.

معاون امور زنان وزیر ورزش و جوانان در مورد پخش تلوزیونی مسابقات بانوان تصریح کرد: این موضوعی است که باید در شورای سیاست‌گذاری صداوسیما مطرح شود. صداوسیما برای پخش برنامه‌های خود هدف‌گذاری خاص خود را دارد. البته در بعضی از رشته‌ها ما می‌توانیم رایزنی و پیگیری کنیم.

شهریان معتقد است: در هر زمینه‌ای که رسانه‌ها ورود کنند و حمایت خود را بیشتر کنند، نتایج بهتری حاصل می‌شود. بنابراین هرچقدر رسانه‌ها اهمیت بیشتری به انعکاس و پوشش ورزش بانوان داشته باشند به نتایج بهتری در این زمینه خواهیم رسیم.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار