فیلم تبلیغاتی داعش از مراحل عضویت در این گروه

گروه تروریستی داعش با انتشار یک فیلم تبلیغاتی مراحل ملحق شدن عناصر جدید به این گروه را به تصویر کشیده است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، دفتر اطلاع‌رسانی داعش در شهر الرقه فیلمی تبلیغاتی با نام «داستان یک فراخوانی» منتشر کرد که در آن داستان پیوستن یک عضو جدید به این گروه روایت می‌شود.

پایگاه مصری البوابه گزارش داد، ویدئوی داعش از بحران انسانی سوریه، کشته شدن شماری زیاد از زنان، مردان و کودکان و آوارگی بسیاری از آنان بهره‌برداری کرده و نشان می‌دهد که این مساله یکی از انگیزه‌های جوانان برای ملحق شدن به این گروه و جنگ با کسانی به شمار می‌آید که داعش مدعی است آنان عامل بحران در سوریه‌اند.

دراین ویدئو حکایت جوانی 20 ساله به نام محمد به تصویر کشیده می‌شود که بر پایه ادعاهای داعش، تحت تاثیر بحران در کشورش قرار گرفته و تصمیم گرفته است که با انجام به اصطلاح "فریضه جهاد" حقوق خود را باز پس گیرد.

این فیلم نشان می‌دهد که محمد ابتدا با یکی از نمایندگان داعش در مساجد دیدار می‌کند و این شخص، وی را به مکانی موسوم به دفتر عضویت معرفی می‌کند. در دفتر عضویت، فرد مسئول پرونده‌ای مخصوص او باز می‌کند تا شخص اطلاعات خصوصی خود را در آن وارد کند.

دفتر عضو گیری داعش

در ادامه محمد برای فراگرفتن آموزه‌های خاص این گروه به "مرکز دینی" منتقل می‌شود.

مرکز دینی داعش

عضو جدید سپس، به "مرکز نظامی" برده می‌شود تا در زمینه استفاده از سلاح، درگیری‌های فیزیکی و نحوه اجرای عملیات انتحاری آموزش ببیند و پس از آن، وارد "مرحله عملی" می‌شود که داعش آن را "حضور در میدان" می‌نامد.

مرکز نظامی داعش

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار