‫آمبولانس‌هایی که خالی آژیر بکشند ، توقیف می‌شوند /رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد

رکنا: رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از توقیف آمبولانس‌هایی خبرداد که بدون بیمار یا جسد، آژیر می‌کشند.

سردار تیمور حسینی با اعلام این خبر گفت: خودروهای امدادی همانند خودروهای آتش‌نشانی و خودروهای پلیس، برای تردد در خطوط ویژه با محدودیت‌هایی مواجه هستند.
وی افزود: این خودروها تنها در زمان مأموریت مجاز به تردد در خطوط ویژه بوده و سایر زمان‌ها اجازه آژیر کشیدن و حضور در خطوط ویژه را ندارند. رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به تخلفات آمبولانس‌های خصوصی اظهارکرد: میزان تخلف‌های آمبولانس‌های خصوصی به نسبت سایر آمبولانس‌ها بیشتر است و گاه شاهد هستیم یک خودرو بدون بیمار یا جسد اقدام به آژیر کشیدن می‌کند و چنین نمونه‌ای اگر مشاهده شود، خودرو را توقیف می‌کنیم.حسینی ادامه داد: بر اساس قانون، هر گونه استفاده غیر درمانی از جمله مسافر کشی از آمبولانس‌ها ممنوع و غیر قانونی بوده و با آنها برخورد می‌شود. وی از نظارت‌های شدید پلیس بر خطوط ویژه خبر داد و خاطرنشان کرد: تمام خطوط ویژه تهران که مخصوص تردد اتوبوس‌های بی.آر.تی هستند ، یا با دوربین یا به صورت استقرار نیروهای فیزیکی رصد می‌شوند و اجازه تخلف در این خطوط را نمی‌دهیم.رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص عبور آمبولانس‌ها از چراغ قرمز به خبرگزاری «میزان» گفت: خودروهای آمبولانس که در مأموریت باشند، اجازه عبور از چراغ قرمز را داشته و تردد آنها تخلف محسوب نمی‌شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار