صرفه‌جویی ۵۰۰ هزار مترمکعبی آب با کاهش چمن‌کاری در تبریز

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های فضای سبز مناطق با بیان این مطلب اظهار کرد: امروزه در برنامه‌ریزی‌های فضای سبز شهری، کشت چمن با توجه به نیاز به آبیاری‌های مداوم، جز در موارد خاص منسوخ شده و گونه‌هایی با کارکرد مشابه جایگزین آن شده است.

وی ادامه داد: با در نظر داشتن این ضرورت مهم و در راستای افزایش بهره‌وری منابع آبی، در یک سال گذشته، کاشت ۲۰۰ هزار مترمربع بوته و درختچه رونده، جایگزین چمن‌کاری‌های سطح شهر شده است.

شهردار تبریز افزود: در سال‌های اخیر، انتخاب گونه‌های متنوع و زیبا و متناسب با اقلیم تبریز، حذف تانکرهای آبیاری، ایجاد سیستم های هوشمند در فناوری آبیاری، ثبت و حفاضت از چاه‌ها و منابع آبی از جمله اقداماتی بوده که در برنامه‌های فضای سبز شهرداری تبریز گنجانده شده است.

وی بر ایجاد جنگل‌کاری‌ها و درختکاری‌های انبوه با تعریف منابع آبی پایدار و حفاظت‌های مستمر تاکید کرد و گفت: توسعه مجموعه‌های ارزشمندی همچون عون‌بن‌علی، ائل‌باغی، آرپادره‌سی و عباس‌میرزا، با در نظر داشتن تمام ضرورت‌های رشد و نمو درختان، مورد توجه قرار گرفته است و در سال‌های آتی در تلطیف آب‌وهوای شهر و افزایش فرصت‌های نشاط اجتماعی تاثیرگذار خواهد بود.

نجفی با اشاره به برنامه‌های گلکاری در سطح شهر تاکید کرد: در دو سال گذشته سعی کردیم موضوع گلکاری را از حالت تشریفاتی خارج کرده و در برنامه‌های شهری، رسمیت ببخشیم که برنامه‌های بهاره لاله‌کاری از آن جمله است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار