X بستن تبلیغات
5. Fixed

جام ستارگان جهان و ایران قوی ترین مسابقات تاریخ شطرنج ایران است

استاد بزرگ شطرنج ایران گفت: مسابقات شطرنج جام ستارگان جهان و ایران قوی ترین مسابقات تاریخ شطرنج ایران است و از هر حیث برای کشورمان حائز اهمیت است.

احسان قائم مقامی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه گیلان، در حاشیه برگزاری مراسم افتتاحیه مسابقات شطرنج جام ستارگان جهان و ایران که در منطقه آزاد انزلی برگزار شد، اظهار کرد: مسابقات جام ستارگان رویدادی مهم بین تیم منتخب ایران و منتخب استاد بزرگان جهان به میزبانی و حمایت منطقه آزاد انزلی در شرف برگزاری است.

وی افزود: مسابقات شطرنج جام ستارگان جهان و ایران قوی ترین مسابقات تاریخ شطرنج ایران است و از هر حیث برای کشورمان حائز اهمیت است.

استاد بزرگ شطرنج ایران تصریح کرد: جوانان، نوجوانان و اعضای تیم ملی که تیم پرامیدی را برای کشورمان تشکیل می دهند و در این رویداد مهم طی 11 روز برابر برترین چهره های شطرنج دنیا قرار می گیرند.

قائم مقامی با بیان اینکه مسابقات شطرنج جام ستارگان جهان و ایران نبرد سختی برای اثبات لیاقت های جوانان و نوجوانان ایرانی است، گفت: شرکت کنندگان در این مسابقات جزء نخبگان کشور هستند.

وی ادامه داد: برگزاری این رویداد می تواند کمک کند که سطح کیفی شطرنج در کشور بالا رود و در چند سال آینده بعنوان رشته برتر وارد خانواده ها شود.

استاد بزرگ شطرنج ایران گفت:رقبای سرسختی در تیم منتخب جهان با تیم ایران به رقابت خواهند پرداخت و بدون شک هیچ حریف ضعیفی وجود ندارد.

وی در پایان یادآور شد: جامعه شطرنج کشور نیاز به حمایت دارد تا نوجوانان و جوانان آینده قشنگی را برای شطرنج ترسیم کنند.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار