سوالات مصاحبه استخدامی تامین اجتماعی سری ششم

سوالات مصاحبه استخدامی و تجربیات آزمون استخدامی تامین اجتماعی سری ششم

مس سرچشمه کرمان :

سلام دوستان گلم
گزینش فوق العاده ساده بود….اصلا هیچ استرسی نداشته باشید.مصاحبه کننده فوق العاده ادم خوبی بود و اصلا اهل به چالش کشیدن نبود
اول که بیوگرافی کل خانواده رو رسید(که همتون بلید)
بعدش چندتا سوال ساده احکام(واقعا ساده)در حد رکن و واجبات نماز و خمس و زکات
بعدشم سوالتی مثل شرکت در نماز و راهپیمایی و…

اینو واسه شماها و به خصوص واسه همکار ایندم با نام کاربری یا زهرا نوشتم…
ایشالله همه موفق و سربلند باشید

N.T :
سلام من امروز مصاحبه داشتم گفته بودن ۱۱ اونجا باشم من ۱۰:۳۰رسیدم پشت در اتاق مصاحبه.یه میز گذاشته بودن یه آقایی نشسته بودن فرم های گزینش رو میدادن پر کنیم.بعدش میگفتن بایستین پشت در تا صداتون کنن.منو زود صدا کردن مصاحبه بصورت ایستگاهی بود ۵ تا ایستگاه بود و در نهایت هم یک ایستگاهم به مدیر کل اداره اختصاص داشت.ایستگاه اول یه آقایی سوالات مدیریت میپرسیدن من چون رشتم مدیریت نیست نه زیاد جواب دادم و نه دقیقا سوالات تو ذهنم موند اما تعریف بهره وری و استراتژی و مدیریت جبران خدمت رو یادمه.ایستگاه بعدی یه آقایی ازم خواستن راجب خودم و خونوادم بگم و از خصوصیات خودم و دوستامو اینکه بیشتر نسبت به دوستام تاثیر گذارم یا تاثیر پذیر پرسیدن و معیارهات واسه ازدواج چیه نظرت راجب آرایش چیه ملاک انتخاب دوستت چیه اگر دوستت منحرف بشه چیکار میکنی؟امام جمعه شهرتون کیه؟ و در کل سوالاتش جنبه مذهبی داشت…
ایستگاه سوم دو مصاحبه گر داشت یکیشون کلا ساکت بود و نگاه میکرد اون دیگری هم راجب قوانین تامین اجتماعی و نهاد و شغل مورد درخواستم پرسید.اینم بگم علاوه بر جزوه ۱۹صفحه ای آشنایی با تامین لازم بود که کتاب قوانین بیمه رو هم که فک کنم ۱۱۹تا ماده تامین اجتماعی توش بود بخونید تا بتونید جواب سوالات رو بدید البته قوانین رو کلی بخونید کافیه.
ایستگاه بعد یک روانشناس بود که در مورد شخصیتم و خانوادم پرسید و یه مقدارم سوال پیچم کرد در مورد نحوه برخوردم با مشتری عصبانی و اینکه اگر مشتری خیلی عصبانی باشه چیکار کنم که جواب صحیح این بود که از کارمندای باتجربه کمک میگیرم و وقتی مضطرب باشم چیکار میکنم که آروم شم.بعد در مورد رفتار مناسب یک خانم در محیط کار و چیا باید مهیا باشه تا خانم محیط مناسبی داشته باشه و اینکه با همکارام رابطم چطور باشه پرسید و من خیلی منطقی و خوب جواب دادم چون خودمو واسه اینجور سوالا از قبل آماده کرده بودم. و ایستگاه پنجم راجب کامپیوتر بود ایشونم پرسیدن برای امنیت و مواظبت نرم افزاری و سخت افزاری سیستمی که اداره بهت امانت داده چیکارا میکنی؟چند مدل چاپگر داریم؟برای رفاه مشتری چیکارا میشه با کامپیوتر کرد ایده بده؟عضو تلگرام هستی؟به نظرت اگر همه همکارات عضو یه گروه تو تلگرام بشن چه مزایا و معایبی داره؟جواب میشد اینکه عیبش اینه که اطلاعات محرمانه سازمان رو ردوبدل میکنن.
بعدش رفتم ایستگاه آخر پیش آقای مدیر ایشون خیلی خوش برخورد بودن اول راجب شغل مورد تقاضام ازم اطلاعات خواستن و گفتن تعهدات کوتاه مدت سازمانو تعریف کن بعدش خیلی مختصر از خونوادم پرسیدن و از دانشگاهم و یه شوخی هم باهام کردن و گفتن به سلامت.
دوستان چندتا نکته رو عرض کنم:
۱.همه مصاحبه گرها فرمهایی جلوی دستشون بود و به خصوصیات مورد نظرشون راجب من نمره میدادن.بعدا این امتیازها جمع میشه.
۲.اصلا محیط مصاحبه استرس نداره گرچه من خودم قبلش خیلی مضطرب بودم و بار اولم بود و ۳شب بود از استرس نمیخوابیدم اما به محض ورودم چنان غرق در مصاحبه شدم که تنها چیزی که یادم نبود استرس بود.
۳.حتما با همه مصاحبه گرها سلام و خسته نباشید و اینا بگین و گرم و مودب باشین.
۴.این مورد تکراریه اما بازم خیلیا رعایت نکرده بودن و اون نوع پوشش مناسب و اسلامی و مرتب و سنگینه.
۵.در تمام مصاحبه علاوه بر پاسخهاتون،رفتارها و عکس العمل هاتون رو کنترل کنید گاهی لبخند متین بزنید هرگز عصبانی نشید گریه نکنید اگر سوال عجیب پرسیدن دست و پاتونو گم نکنید و اعتراض نکنید اگر چیزی رو نمیدونستید راحت بگید نمیدونم یا الان حضور ذهن ندارم و با اعتماد به نفس رفتار کنید چون هیچکس علامه دهر نیست که همه سوالات رو جواب بده.
و در نهایت دوساعتی هم مشغول پر کردن فرم و معرفی معرفها و ارائه مجدد مدارک بودیم.من تا ساعت ۴ عصر حدودا کارام طول کشید.خودکار و مدارک و کپی همه مدارکتون و عکس حداقل ۶ تا ببرین.نشانی و شماره تماس و شغل چندتا معرفم ببرین که حتما دوتاشونم همسایه باشن.
هرچی هم مدارک متفرقه دارین با کپیاش ببرین.
اگر حرفام براتون مفید بود یه صلوات واسه قبولی و موفقیتم بفرستین.
در پناه حق باشید.

رفیق :
سلام .ما چند روز پیش مصاحبه داشتیم از خودت خانوادت از رشته تحصیلی میگه توضیحش بده مثلا مدیریت بازرگانی چیه . نکته ضعف نکته قوت در بین یک گروه چطور فردی هستی منظورش فعال و غیرفعال و… درموردتامین چه روزیه .اصل چندم قانونه .درصد بیمه چقدره سهم کارفرما چقدره سهم بیکار چقدره . چرا تامین انتخاب کردی اگه جایی دیگه قبول بشی چکار میکنی .مدیرعامل تامین توسط کی انتخاب میشه درمورد کامپیوتر نرم افزار سخت افزارچیه .قسمتهای یک کامپیوتر منظور برد و کارت گرافیک وغیره . برای تایپ از چه برنامه ای استفاده میکنی ویندوزش چند بوده اکسل چیه پاورپونت برای چیه از سیستم در دسترس چطور محافظت میکنی
چیزهایی بود که حظور ذهن داشتم بعد از مصاحبه همون روز مدارک شناسایی عکس وفرم کروکی محل زندگی چند تا معرف دادن پر کردیم

برای برگشت به صفحه اصلی تجربیات سازمان تامین اجتماعی اینجا کلیک کنید

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار