ضاربان فلاحت‌پیشه هنوز تحت تعقیب هستند و وزارت کشور نیز پیگیر قضیه است

محمدحسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در پاسخ به سوالی پیرامون وضعیت پیگیری سوءقصد به یکی از نمایندگان مجلس اظهار داشت: ضاربان هنوز تحت تعقیبند و وزارت کشور موضوع را بررسی و پیگیری می‌کند.

وی در پاسخ به سوال دیگری پیرامون زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 96، اظهار داشت: ما به شورای نگهبان تاریخ را پیشنهاد داده‌ایم، اما شورای نگهبان جلسه‌ای در این خصوص نداشته است.

مقیمی خبر داد: احتمالاً این هفته جلسه‌ای در این مورد برگزار شود و روند هم به همین صورت است که ما پیشنهاد می‌دادیم، ولی باید زمان دقیق مشخص شود تا بتوانیم برنامه‌ریزی‌ها را برای برگزاری فرایند انتخابات مشخص کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور در ادامه و در پاسخ به سوالی درمورد علل دریافت حقوق‌های نجومی توسط برخی مدیران دولتی تصریح کرد: آیین‌نامه‌ها و قوانین در این زمینه باز هستند و اگر این آیین‌نامه‌ها را بازبینی کنیم و برای اختیارات مجامع کف و سقف تعیین کنیم، می‌توان جلوی این اتفاقات را گرفت.

مقیمی ادامه داد: باید توجه کرد خود مدیران نمی‌گویند چقدر حقوق بگیرند، بلکه فیش‌ها را صادر می‌کنند و بر اساس آیین‌نامه‌های وزارتخانه مربوطه حقوق‌ها تعیین می‌شود و این مسئله مختص به دولت نیست و در تمام نهادها وجود دارد.

معاون سیاسی وزیر کشور با تأکید بر اینکه باید کاری مطالعاتی در شورای حقوق و دستمزد صورت گیرد، گفت: بر اساس این کار مطالعاتی راهکارهایی را که محدودیت ایجاد می‌کند، می‌توان ارائه کرد و از این مسائل جلوگیری کرد.

مقیمی با بیان اینکه در مورد پرداخت‌های نامتعارف آنهایی که به ناحق وجوهی گرفته‌اند باید برگردانند، گفت: فکر نمی‌کنیم کسی با برگرداندن این پول‌ها به بیت‌المال مخالفتی داشته باشد.

وی با بیان اینکه دولت و دستگاه‌های نظارتی هم خوب در این مسئله ورود کردند، گفت: می‌توان از این اتفاق برای سالم‌سازی پرداخت‌ها و بسط عدالت اجتماعی مدنظر استفاده کرد.

انتهای پیام/

http://fna.ir/EWMMIA

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار