معابر موقت مرزی قاسم رش و اشکان سردشت بازگشایی می شود

به گزارش خبرنگار مهر، عزیز حسنی عصر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران از بازگشایی مجدد معابر موقت مرزی قاسم رش و اشکان در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: یکسری موانع و نواقصات در معابر موقت مرزی سردشت وجود داشت که پس از هماهنگی بعمل آمده و رایزنی های صورت گرفته با مراجع ذیربط موانع موجود رفع و بزودی شاهد بازگشایی معابر موقت مرزی قاسم رش و اشکان و از سر گیری مجدد فعالیت آنها خواهیم بود.

وی با اشاره به تاثیر سومسدود شدن معابر بر معیشت مرزنشینان افزود:اکثریت مرزنشینان مستقیم یا غیر مستقیم از درآمدهای مرزی امرار معاش می کنند و مسلما مسدود شدن این معابر تاثیر سویی بر وضعیت اقتصادی و معیشتی آنها دارد.

فرماندار سردشت اضافه کرد: در شهرستان مرزی و محروم سردشت امکان اشتغال افراد در مشاغل دیگر محدود بوده و اگر مرز ها بسته شوند افراد زیادی بیکار و با مشکل جدی در تامین معیشت مواجه خواهند شد.

معابر موقت مرزی قاسم رش و اشکان از حدود دو ماه پیش مسدود و افراد زیادی از جمله چهارهزار کوله بر که بصورت مستقیم از طریق این مرز امرار معاش می کردند بیکار شدند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار