عملیات مرمتی و بازسازی پل باراندوز ارومیه آغاز شد

به گزارش خبرنگار مهر، محمد فتحی عصر یکشنبه در جریان بازدید از روند مرمت این پل تاریخی به همراه مدیرکل این اداره کل افزود: از آغاز سال به دلیل بارش های متمادی باران امکان شروع عملیات بازسازی و مرمت پل مسیر نمی شد اما با توجه به آغاز فصل تابستان و کاهش نزولات الهی عملیات بازسازی این پل را آغاز کردیم.

وی میزان اعتبار لازم تخصیص یافته در فاز اول مرمت را یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال عنوان کرد و اظهارداشت: در فازاول سعی داریم تا بستری مناسب برای جاری شدن آب احداث کرده و در ادامه بتوانیم در فازهای بعدی بخش هایی که در سالیان گذشته و در اثر شدت بارشها و سیل های منطقه ای فرو ریخته احیا کنیم.

فتحی تاریخ اتمام عملیات بازسازی و مرمت پل باراندوز ارومیه را آبان ماه سال جاری عنوان کرد و افزود: باتوجه به انتخاب یکی از با تجربه ترین پیمانکاران سعی داریم در صورت تامین اعتبارات لازم تا انتهای آبان ماه سال جاری و قبل از آغاز نزولات آسمانی عملیات بازسازی و مرمت این پل را به اتمام رسانیم.

در ادامه همچنین جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی با حضور در محل پل باراندوز از نزدیک در جریان نحوه آغاز عملیات مرمتی و روند بازسازی این پل قرار گرفته و دستورات لازم رابرای انجام بموقع این عملیات صادر کرد.

قدمت پل باراندوز  (پل قلعه جوق) به دوره قاجاری مربوط بوده و در تاریخ  ۲۵ اسفندماه سال ۷۹ به شماره ۳۴۷۶ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار