نیاز به دو برابر شدن پروازهای تهران/ کمبود هواپیما در برقراری دوباره پرواز سنندج-سلیمانیه

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، محسن سیف نژاد گفت: با وجود اینکه فرودگاه سنندج از لحاظ سیستم ناوبری، تجهیزات فرودگاهی، ترمینالی و هم چنین از لحاظ نیروی انسانی، فرودگاه آماده‌ای است با این حال از کمبود ناوگان رنج می‌برد.

وی با بیان اینکه کمبود ناوگان علیرغم وجود ظرفیت کافی و تقاضای بالا، باعث کاهش پروازهای فرودگاه شده است، تصریح کرد: ما هر روز تنها یک پرواز به مقصد تهران داریم و تنها روزهای چهارشنبه دو پرواز صورت می‌گیرد. اما این پرواز متأسفانه در تایم نامناسب و نزدیکی‌های عصر انجام می‌گیرد که برای تهران رفتن یک شهرستانی کمی دیر است. این در حالی است که ظرفیت انجام سه پرواز در روز به مقصد تهران زا فرودگاه وجود دارد.

مدیر کل فرودگاه سنندج ادامه داد: فرودگاه در بحث پروازهای خارجی هم مسیر سلیمانیه- عراق را طی دو سال تجربه کرده که پرواز خوبی بود، مسافران عمدتاً عراقی بودند که برای انجام امور پزشکی خود به تهران مراجعه می‌کردند، اتفاقاً ارزآوری خوبی هم برای کشور داشت، اما متأسفانه به دلیل کمبود ناوگان این پرواز کنسل شد.

سیف نژاد با اعلام اینکه از آن زمان تاکنون پیگیری‌های زیادی انجام داده‌ایم اما کمبود ناوگان بهانه‌ی اصلی رد تقاضای ما بوده است، تصریح کرد: در حال حاضر تقاضا برای این مسیر و هم چنین برای پرواز توریستی به مقصد سلیمانیه بالا است. این ظرفیت وجود دارد که هفته‌ای دو پرواز سنندج – سلیمانیه داشته باشیم.

وی با اعلام اینکه شرکت‌های بومی اینجا برای پرواز چارتر همین مسیر رغبت زیادی دارند اما علیرغم تلاش زیاد موفق نشدیم که اجازه عقد قرارداد را بگیریم، گفت: تمایل خود ما هم شرکت‌های داخلی است اما متأسفانه هواپیما ندارند که به ما بدهند.

مدیر کل فرودگاه سنندج هم چنین از تجهیز فرودگاه سنندج به تیغه برف‌روبی خبر داد و گفت: یک عدد تیغه برف‌روبی پنج متری با هدف تسریع در انجام عملیات برف‌روبی این فرودگاه خریداری شده است. به این ترتیب فرودگاه سنندج در فصل زمستان آمادگی کامل برای انجام برف‌روبی سطوح پروازی را کسب می‌کند.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار