۵۳درصد جمعیت آذربایجان شرقی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارد

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر سمساری بعد از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره ای به جمعیت تحت پوشش این سازمان در استان گفت: در حال حاضر این اداره کل با تحت پوشش قرار دادن بیش از دو میلیون نفر بیمه شده اصلی و تبعی یعنی ۵۳ درصد جمعیت استان، خدمات خود را از طریق ۲۸ شعبه اصلی، شش اقماری و شش کارگزاری رسمی به ۶۷۶ هزار نفر بیمه شده اصلی، بیش از ۱۴۱هزار مستمری بگیر و ۵۸ هزار کارگاه ارائه می کند.

وی در ادامه با اشاره ای به گستره فعالیت این سازمان در بخش های مختلف گفت: در بخش درمان، دو بیمارستان و ۱۲ درمانگاه تحت مدیریت این سازمان قرار گرفته و در بخش بیمه ای نیز ۲۸ شعبه، شش کارگزار و شش شعبه اقماری توسط این سازمان اداره می شود.

سمساری در خصوص توزیع بیمه شدگان اداره کل گفت:  ۴۱ درصد مربوط به بیمه خاص، ۵۷ درصد شاغل در کارگاه، ۱.۶ درصد مربوط به بیکاری و ۰.۷۲ درصد نیز مربوط به بیمه توافقی است.

وی ادامه داد: اگر نگاهی به آمار بیمه شدگان اصلی استان بیندازیم شاهد اقزایش این تعداد خواهیم بود به طوری که در سال ۹۰ این تعداد به ۵۷۰ هزار نفر و در سال ۹۴ به ۶۷۶ هزار نفر رسیده بود و همچنین این تعداد در سال ۹۴ با رشد دو درصدی نسبت به سال ۹۳ مواجه بوده است.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان در خصوص متوسط رشد بیمه شدگان اجباری در دوره پنج ساله از سال ۹۰ تا ۹۴ نیز گفت: این رشد به میزان ۲.۰۹ درصد بوده و در اسفند ماه ۹۴ نیز با ۳.۴۷ درصد رشد نسبت به سال ۹۳ بالغ ر ۳۸۱ هزار نفر بوده است.

وی افزود: سهم بیمه شدگان خاص از کل بیمه شدگان اصلی استان از نسبت ۳۵ درصدی در سال ۸۷  به رقم ۴۱ درصدی در سال ۹۴ تبدیل شده، همچنین سهم بیمه شدگان اجباری از کل بیمه شدگان اصلی از رقم ۶۲ درصدی سال ۹۰ به رقم ۵۷ درصدی در سال ۹۴ رسیده است.

سمساری در زمینه آمار مربوط به مقرری بگیران بیمه بیکاری استان نیز گفت: با وجود افزایش نرخ بیکاری و تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری نسبت به دهه گذشته در استان از سال های ۹۲ تا ۹۳ کاهش تعداد مقرری بگیران مشاهده می شود که با افزایش ۶.۹۴ درصدی از رقم ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر در سال ۹۳ به رقم ۱۱ هزار و ۲۸۰ نفر در سال ۹۴ رسیده است.

آذربایجان شرقی استان کم برخوردار از لحاظ درمانی

جمال‌الدین نیکنامی نیز در این جلسه با اشاره ای به تعداد پرسنل درمانی تحت حمایت این اداره گفت: بیش از دو هزار نفر پرسنل درمانی به طور مستقیم و غیرمستقیم تحت حمایت این اداره کل به خدمت رسانی مشغول در مراکز درمانی مشغول هستند که حدود هزار و ۸۴۰ نفر از آن ها در جریان درمان مستقیم مشارکت دارند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی ادامه داد: متاسفانه با توجه به آمار این استان به یک استان کم برخوردار در زمینه درمان تبدیل شده است که در برخی شاخص ها از میانگین کشوری پایین هستیم به طور مثال در این استان برای هر پنج هزار نفر یک تحت بیمارستانی داریم در حالی که این آمار در کشور برای هر سه هزار و ۸۰۰ نفر است.

وی افزود:  برای حل این مشکل افتتاح بیمارستان های جدید در شهرستان ها را مورد پیگیری قرار خواهیم داد تا مناطق کم برخوردار نیز بتوانند از امکانات درمانی بهره مند شوند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار