جرائم کارفرمایان خوش حساب در یک دوره چهار ماهه بخشیده می‌شود

به گزارش خبرنگارمهر، علی اصغر دادخواه ظهر یکشنبه به مناسبت فرا رسیدن هفته تامین اجتماعی در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه اظهار داشت: در حال حاضر ۴۰ میلیون نفر در کشور تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند و در استان اصفهان با جمعیتی بالغ بر پنج میلیون و ۸۵ هزار نفر ۶۵ درصد از استان یعنی معادل، سه میلیون و سیصد هزار نفر از خدمات تأمین اجتماعی استفاده می‌کنند.

وی به افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران اشاره کرد و گفت: این امر از خردادماه عملیاتی شد و برابر با افزایش ۱۴ درصدی حقوق با حداقل ۹۰۰ هزار تومان بوده است.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان اصفهان اضافه کرد: تعداد بیمه‌شدگان اصلی یک میلیون و ۹۷ هزار و تعداد مستمری بگیران اصلی ۲۰۰ و ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر است که میزان پرداختی به مستمری بگیران در سال گذشته برابر با ۲۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال بوده است.

وی ادامه داد: بر اساس ابلاغ دولت سازمان تأمین اجتماعی از کارگاه‌های کوچک و متوسط که بین ۵۰ تا ۱۰۰ نفر کارگر در قبال بازپرداخت تسهیلات دولتی و بانک‌ها حمایت کند.

دادخواه با تاکید بر اینکه در طرح بخشودگی جرائم کارفرمایان، بدهی کارفرما به شرط مراجعه کارفرما در ۱۲ قسط تقسیط و صد درصد جرائم بخشیده می شود، گفت: در اقساط ۱۸ ماهه، ۸۵ درصد جرائم، در اقساط ۲۴ ماهه ۷۵ درصد جرائم، ۳۰ ماهه ۶۰ درصد و در اقساط ۳۶ ماهه ۵۰ درصد جرائم بخشیده می‌شود.

وی اعلام کرد: در زمان حاضر ۴۳ شعبه اصلی، ۲۳ شعبه اقماری و ۱۶ کارگزاری در استان اصفهان فعال است که با افتتاح سه شعبه دیگر تعداد کارگزاری ها به ۱۹ مورد خواهد رسید.

مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان گفت: سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در استان اصفهان در بخش‌های بیمه‌ای و درمانی تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند.

وی افزود: ۶۵ درصد از جمعیت پنج میلیون و هشتاد هزار نفری استان اصفهان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.

دادخواه با بیان اینکه باید در کوتاهترین زمان بتوانیم به بیمه شدگان تامین اجتماعی خدمات ارائه دهیم، اظهار کرد: در هر محلی که بتوانیم خط سیستم دیتا نصب کنیم و حدود یک تا دو هزار بیمه شده تامین اجتماعی وجود داشته باشد، یک شعبه تامین اجتماعی افتتاح خواهیم کرد.

وی با اشاره به میزان مراجعه مستقیم و غیرمستقیم افراد به مرکز تامین اجتماعی استان اصفهان گفت: در سال ۹۴ بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار دفترچه درمانی تولید و تکثیر شد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ به عنوان «سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» افزود: سازمان تامین اجتماعی با استمهال یکساله تسهیلات و بدهی کارگاه های کوچک و متوسط و بخشودگی صد درصدی جرائم کارفرمایان خوش حساب، به طور کامل در این راستا گام برداشته است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار