تشکیلات خودگردان فلسطین کمیته چهارجانبه صلح را تحریم کرد

تشکیلات خودگردان فلسطین کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه را تحریم کرد و تمامی فعالیت‌های خود با کارگروه‌های وابسته به آن را در اعتراض به گزارش اخیر این کمیته متوقف کرد؛ گزارشی که فلسطینی‌ها آن را در راستای جانبداری از اسرائیل و ضربه‌ای به قوانین بین المللی به شمار آورده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه القدس العربی، مسئولان فلسطینی تاکید کردند تشکیلات خودگردان فلسطین امروز (یکشنبه) تصمیم به تحریم کمیته چهارجانبه صلح و توقف فعالیت‌هایش با کارگروه‌های وابسته به آن گرفت.

طبق اظهارات این مسئولان فلسطینی، تصمیم فوق در اعتراض به گزارش اخیر کمیته مذکور اتخاذ شد که اوایل ماه جاری میلادی منتشر و محتوای آن جانبداری از اسرائیل و ضربه‌ای به قوانین بین المللی محسوب شد.

صائب عریقات، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌ بخش فلسطین (ساف)  در کنفرانسی مطبوعاتی اظهار داشت:‌ با توجه به گزارش اخیر کمیته چهارجانبه که ضربه‌ای به قوانین بین المللی محسوب شده و به دنبال نابود کردن طرح فرانسه است، تصمیم گرفتیم نه از طریق کارگروه‌ها بلکه تنها به صورت دوجانبه با کشورها همکاری کنیم.

از سوی دیگر، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مرکز این تشکیلات در شهر رام الله میزبان پیر ویمون، فرستاده فرانسه در طرح صلح بود.

عباس در این دیدار مخالفت خود با گزارش اخیر کمیته چهارجانبه صلح را به دلیل عدول از برخی اصول و قوانین بین المللی دانست و بر لزوم تلاش در راستای پایان دادن به اشغالگری و تشکیل کشور مستقل فلسطین با پایتختی قدس شرقی تاکید کرد.

ویمون نیز در این دیدار درباره تلاش‌هایی که پاریس برای برگزاری کنفرانس بین المللی صلح تا قبل از پایان سال جاری میلادی انجام داده و نیز اقداماتی که در نشست پاریس با کشورهای شرکت‌کننده بررسی کرده، سخن گفت.

عریقات نیز در جریان دیدار با فرستاده فرانسه، پاریس را به تلاش جدی برای برگزاری کنفرانس مذکور فراخواند.

عریقات تاکید کرد: موفقیت کنفرانس پیشنهادی پاریس نیازمند رعایت ملاک‌های حقوقی و سیاسی مبتنی بر اصول و قوانین بین المللی از جمله قطعنامه‌های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل در این زمینه، اصول مادرید و طرح صلح عربی، عمل به توافقنامه‌های امضا شده، توقف کامل شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی و تشکیل کشور مستقل فلسطین است.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار