شناسایی 71 هزار خانواده نیازمند شهر تهران

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی شریف‌زاده اظهار داشت: یک حرکت بزرگ برای شناسایی خانواده‌های محروم و حل مسائل آنها را از طریق سپردن کار این خانواده‌ها به مردم آغاز کرده‌ایم، در این طرح می‌خواهیم کمک‌های خیرین و حمایت‌های مردمی را از طریق خود مردم به دست محرومین برسانیم.

وی درباره محرومیت افزود: هرخانواده محروم، یک مسئله محرومیتی دارد، مسئله‌ای که باعث شده خانواده نیازمند شود. اگر حمایت‌ها جهت‌دار صورت گیرد، مسئله محرومیت حل می‌شود. اگر کمک آگاهانه باشد، چه بسا حامی برای فردی که شغل ندارد، کار پیدا کند یا فردی که بیمار است بهبود پیدا کند و او را به سرکار بفرستند و مسئله‌اش حل شود.

شریف‌زاده با اشاره به زوایای برنامه محرومیت‌زدایی تهران گفت: برای حل مسئله محرومیت نیازمند شناسایی با توجه به بوم هر خانواده هستیم. ارائه راه‌حل پیشنهادی با آن بوم خانواده و هدایت راهبردی برای حل شدن مسئله ضروری است.مسائل 71 هزار از خانواده‌های نیازمند شهر تهران توسط شبکه‌ای مردمی شناسایی‌شده که شبکه هواداران نامیده می‌شود. هوادار آموزش‌های لازم را جهت مددکاری می‌بیند.

مدیر طرح حمایت از همسایه گفت: ارتباط با خانواده محروم با مدیریت هوادار انجام می‌شود. هوادار با آموزش‌هایی که دیده است با حفظ اصل محرمانگی حامی را در جریان روند حل مسئله خانواده محروم می‌گذارد.

وی در پایان بابیان چگونگی انتخاب حمایت از طرح ابراز کرد: برای ثبت نام و حمایت از همسایه‌های نیازمند عدد 5 را به سامانه 3000003002 پیامک کنند، همچنین با مراجعه به سایت ham-saye.ir نسبت به پر کردن فرم حامی اقدام کنند. البته با مراجعه به خانه‌های جهاد سرای محله‌های خود نیز می‌توانند فرم مربوطه را پر کنند تا توسط هوادارها با آن‌ها تماس برقرار شود و آخرین گزینه آدرس تلگرام @ham-saye است که به ما مراجعه و اعلام حمایت کنند.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار