X بستن تبلیغات
5. Fixed

نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب دغدغه اصلی جامعه دینی است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر، حجت الاسلام عبدالرضا سروستانی ضمن گرامیداشت هفته عفاف و حجاب اظهار داشت: دو مسئله ای هستند که هر دو از نظر شرع مقدس و ارزش های دینی دارای جایگاه ریشه ای و محوری هستند که معمولا سلامت جامعه به این دو محور مهم مرتبط است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با بیان این که نگاه اسلام مختص به یک جنس خاصی نیست ادامه داد: در بحث عفاف و حجاب در آیات نورانی قرآن کریم و روایات ائمه معصومین (ص) به این دو مسئله مهم به خوبی پرداخته شده است.

وی با بیان این که مقوله عفاف و حجاب از جانب شرع مقدس توصیه شده و ما باید در برابر اجرای آن احساس وظیفه کنیم، گفت: نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب دغدغه اصلی جامعه دینی است و مسئولان و صاحبان فکر و اندیشه باید به جد به این مسئله توجه کنند، زیرا افت های ترویج بدحجابی جامعه و خانواده ما را دچار مشکلات جبران ناپذیری می کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر ادامه داد: یکی از مسائلی که در جامعه با آن روبرو هستیم فضای نامناسبی است که در مراکزی که به نوعی وابسته به حاکمیت هستند و مجوز و پروانه خود را از حاکمیت دریافت می کنند وجود دارد.

حجت الاسلام سروستانی با بیان این که نباید شأن و شخصیتی را که اسلام برای زن قایل است کنار بگذاریم و از زن به عنوان وسیله ای برای جذب سرمایه استفاده کنیم تصریح کرد: در بعضی شرکت های خصوصی، مطب های پزشکان و جاهایی دیگر با نگاه ابزاری به زن و با هدف جذب سرمایه به دنبال ترویج فرهنگ منحط غربی هستند که مسئولان باید با جدیت این موضوع را پی گیری کنند

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار