X بستن تبلیغات
5. Fixed

وضعیت حجاب در اصفهان با توجه به انتظارات خانواده شهدا مناسب نیست

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و حریم امنیت عمومی استان که پیرامون حجاب و عفاف برگزارشد، اظهار کرد: دستگاه های اجرایی در مقوله حجاب و عفاف دو وظیفه اساسی بر عهده دارند.

زرگرپور به تشریح این وظایف پرداخت و گفت: براساس بخشنامه وزیر کشور تمامی دستگاه ها موظف هستند محیط کاری دستگاه ها را محیطی مملو از فضای حجاب و عفاف کنند به طوری که کارمندان حجاب کامل و مراجعه کنندگان حجاب عرفی داشته باشند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه تک تک دستگاه ها در این راستا کنترل و ارزیابی می شوند، گفت: دستگاه ها باید اهداف و بستر مناسب را برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف در دستگاه ها و جامعه فراهم آورند.

وی افزود: دستگاه ها باید به گونه ای برنامه ریزی نمایند که حجاب و عفاف در دستگاه جاری و ساری باشد.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه در یک سال گذشته با ابلاغ قانون امربه معروف و نهی از منکر، این نهاد جایگاه مطلوبی را به دست آورده است، گفت: جلسات این ستاد با محوریت نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان و با حضور مدیران دستگاه ها برگزار می شود و در حکم ابلاغی، وظایف دستگاه های مختلف کاملا مشخص شده است.

زرگرپور در خصوص وضعیت حجاب و عفاف در استان، تصریح کرد: وضعیت حجاب و عفاف در استان اصفهان به جهت اینکه استانی متدین، شهید پرور، با سبقه فرهنگی ۵ هزار ساله و مردمانی انقلابی است نسبت به کشور مناسب تر است، ولی اگر بخواهیم وضعیت استان را با شأن اصفهان و انتظارات خانواده های معظم شهدا و مردم متدین و دلسوختگان انقلاب در نظر بگیریم مناسب نیست.

استاندار اصفهان با اشاره راهپیمایی روز دوشنبه در خصوص حجاب و عفاف، تاکید کرد: در مسائل فرهنگی باید تا جایی که امکان دارد حرکت های منطقی و سنجیده و کارشناسی شده ای صورت بگیرد.

وی افزود: معمولا در رابطه با همایش ها دو گونه برخوردهای جذبی و دفعی صورت می گیرد و در راهپیمایی فردا دوشنبه باید شعارها بگونه ای باشد که افراد جذب حجاب شوند.

استانداراصفهان تاکید کرد: در راهپیمایی فردا باید اصل بر جذابیت باشد و به گونه ای باشد که در پایان مراسم افراد با دیدن این مراسم محجبه شوند و به سمت حجاب گرایش بیشتری پیدا کنند.

وی با بیان اینکه در راهپیمایی های روز قدس و ۲۲ بهمن همه افراد بدون توجه به پوشش شرکت می کنند، گفت: مفهوم این موضوع این است که اگر موضوعی جذابیت داشته باشد همه جمع خواهند شد و وظیفه ما این است که فضا را بگونه ای ایجاد نماییم که اکثریت جامعه انتظار دارند و اقلیت نیز با آن ها همراهی نمایند و در این راستا جایگاه نهادهای فرهنگی بسیار موثر خواهد بود.

استاندار اصفهان در ادامه به گزارش اداره کل راه آهن استان پیرامون صیانت از حقوق شهروندی و حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: با توجه به اوقات فراغت ایده آلی که مسافران در فضای ایستگاه های راه آهن و واگن های مسافربری دارند این مکان ها، برای ارائه محصولات فرهنگی بسیار مناسب است.

زرگرپور افزود: نهادهای فرهنگی باید با برقراری ارتباط با اداره کل راه آهن استان با ارائه ی بنرها، تیزرها و بسته های فرهنگی از این فرصت طلایی استفاده کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار