X بستن تبلیغات
5. Fixed

سرانه مطالعه در چادگان مطلوب نیست

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی درویشی صبح یکشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان چادگان با اشاره به اینکه فضای مطالعه در شهرستان چادگان یک متر مربع به ازای هر نفر است و این درحالی است که استاندارد فضای مطالعه برای هر ۱۰۰ نفر هشت مترمربع است، اظهار داشت: کتابخانه روستای فراموشجان با مساحت ۴۰۰ متر و زیر بنای ۱۴۰ متر مربع با هزینه ۴۰۰ میلیون ریال تجهیز شده و از هفته اول شهریور سال جاری قابل استفاده خواهد بود.

وی افزود: ۶۳ روستای شهرستان چادگان پراکندگی جغرافیایی زیادی دارند و از طرفی نمی شود برای هر روستا کتابخانه ساخت اما کانون های مساجد را باید از نظر تعداد کتاب تجهیز کرد و به عنوان کتابخانه استفاده کرد.

رئیس اداره کتابخانه های چادگان ادامه داد: در شهرستان چادگان امسال یک هزار جلد کتاب نذر و به اداره کتابخانه های شهرستان اهدا شده است که باید در مکان های عمومی و پر تردد شهرستان مانند نانوایی ها استفاده شود.

شهردار چادگان هم در این جلسه اظهار داشت: شهرداری چادگان علاوه بر پرداخت حق کتابخانه های شهری از درآمد های شهرداری، طرح های تشویقی افزایش سرانه مطالعه را حمایت می کند.

عنایت الله امیرحاجیلو ادامه داد: طرح توسعه کتابخانه شهر چادگان باید هرچه زود تر اجرایی شود.

وی همچنین ادامه داد: ارگان هایی مانند صدا و سیما که در تعهداتشان ساخت کتابخانه و یا فرهنگ سرا در شهر چادگان را داشتند باید هرچه زودتر به تعهداتشان عمل کنند.

 گفتنی است؛ شهرستان چادگان چهار کتابخانه عمومی دارد که همگی دیجیتال هستند و ۴۰ هزار جلد کتاب در این کتابخانه ها وجود دارد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار