شرکت ۶۹ دانش آموز آذربایجان غربی در مسابقات کشوری قرآن ومعارف

به گزارش خبرنگار مهر، قدرت الله قاسمی ظهر یکشنبه در دیدار با دانش اموزان منتخب استان در رشته های قرآن، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، اذان، احکام و انشاء نماز که در اردوی آمادگی برای مسابقات کشوری به سر می برند افزود: مرحله کشوری مسابقات قرآن و معارف اسلامی در ۹ رشته و استانهای خراسان رضوی و همدان از تاریخ ۲۴ تیر تا ۱۱ مرداد برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه تعداد ۶۹ نفر از دانش آموزان منتخب استان در مرحله کشوری این مسابقات شرکت می کنند اظهارداشت: انس با قرآن زندگی آدمی را پرشکوه می کند بدین جهت دوره نوجوانی بهترین زمان و فرصت برای آشنایی با معارف بلند قرآنی محسوب می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: این اردوی آماده سازی به مدت چهار روز به تفکیک دو روز برای دانش آموز دختر و دو روز برای دانش آموزان پسر در محل اردوگاه شهید باکری ارومیه برگزار می شود.

قاسمی اضافه کرد: از اساتید قرآنی برجسته و بین المللی استان همچون آقایان میرقلنج، سلیمانی، وحید وکیلی، حامد ولیزاده دعوت شده است تا دانش آموزان را با راه و رسم این نوع فعالیتها بیشتر آشنا کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز در این دیدار گفت: بسیاری از مشکلات اجتماعی امروز به دلیل فاصله گرفتن از آموزه های قرآنی است و برای اینکه جامعه بتواند به آرمانهای متعالی دینی و اخلاقی دست یابد، باید همواره تلاش کنیم تا قرآن و دستورات آن را در بطن زندگی مردم جاری باشد.

فریدون سیدمصطفوی افزود: انس با قرآن زندگی آدمی را پرشکوه می کند بدین جهت دوره نوجوانی بهترین زمان و فرصت برای آشنایی با معارف بلند قرآنی محسوب می شود و برای تمامی ظرفیتها در جهت گسترش ارزشهای قرآنی در بین نسل آینده ساز استفاده کرد.

وی اظهارداشت: امروز همه ما وظیفه داریم تا زمینه های ایجاد انگیزه مشارکت و حضور گسترده در فعالیتهای قرآنی را برای دانش آموزان فراهم سازیم تا منش و رفتار آنها از معارف بلند قرآنی سیراب گردد.

مصطفوی خطاب به دانش آموزان حاضر در اردوی آماده سازی برای مسابقات کشوری قرآن خاطر نشان کرد: باید توجه داشت که حفظ و قرائت قرآن پایان مسیر فعالیتهای قرآنی نیست بلکه باید همواره تلاش کرد که با عمل به فرامین و دستورات قرآنی و رهنمودهای ائمه اطهار(ع) به زندگی خود سمت و سوی آسمانی بخشید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار