X بستن تبلیغات
5. Fixed

لس‌آنجلس با باتری روشن می‌شود

برق تا سال ۲۰۲۱ بخش بزرگی از لس آنجلس با استفاده از باتریهای لیتیومی تأمین خواهد شد.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، لس آنجلس یکی از بزرگترین شهرهای جهان محسوب می شود که نزدیک به ۴ میلیون نفر جمعیت دارد. حالا خبر می رسد که این کلانشهر به یکی از پیشگامان جدی مقابله با تغییرات جوی و گرمایش زمین تبدیل می شود.

بخش قابل توجهی از برق این شهر توسط نیروگاه برق گازی تولید می شود که تأثیر قابل توجهی در انتشار آلاینده های کربنی در این نقطه از آمریکا دارد. اما تا ۵ سال آینده با بزرگترین باتری جهان جایگزین خواهد شد. بدین ترتیب برق ۱۰۰ مگاواتی پاک برای لس آنجلس تولید می شود.

کارشناسان عدم نیاز به استفاده از سوختهای فسیلی برای راه اندازی این مجموعه جدید را مهمترین ویژگی آن عنوان می کنند.

نکته جالب توجه اینجاست که این مجموعه باتری عظیم در طول روز و با پرتوهای خورشیدی ارزان شارژ شده تا برق پاکی را روانه خانه های این شهر کند.

لس آنجلس که در ایالت کالیفرنیا واقع شده است. مقامات ارشد این ایالت به دنبال تحقق چشم اندازی هستند که طی آن تا سال ۲۰۵۰ تا ۸۰ درصد از آلاینده های کربنی تولید شده در این منطقه کاسته می شود.

مجموعه بزرگی که ۱۸ هزار باتری لیتیومی را در خود جای خواهد داد Long Beach نام دارد که هر یک به اندازه دستگاه شارژ خودروی برقی Leaf نیسان بزرگی دارد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار