زیرسازی راه‌آهن دورود- بروجرد- خرم‌آباد تا سال 98 به اتمام می‌رسد‌

‌استاندار لرستان گفت: مرحله زیرسازی پروژه راه‌آهن دورود - بروجرد- خرم‌آباد تا سال 98 به اتمام می‌رسد.

‌به گزارش ‌ایسنا، هوشنگ بازوند در حاشیه بازدید از پروژه راه‌آهن دورود - بروجرد- خرم‌آباد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پروژه راه‌آهن انشعابی به طول 23 کیلومتر به بروجرد دارد و علی‌رغم محدودیت منابع خوشبختانه وضعیت پروژه از لحاظ اجرایی بسیار مطلوب است‌، افزود: این پروژه از لحاظ فنی یکی از پیچیده‌ترین پروژه‌های کشور  محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه طولانی‌ترین تونل‌های راه‌آهن به طول 5 کیلومتر در این پروژه وجود دارد، ادامه داد: پروژه راه‌آهن دورود - بروجرد- خرم‌آباد نزدیک 13 کیلومتر تونل دارد که در 14 دستگاه تونل ساخته می‌شود، همچنین 500 دستگاه ماشین‌آلات سنگین و 1300 نفر به‌ صورت مستقیم در این پروژه مشغول کار هستند.

استاندار لرستان بیان کرد: سال گذشته با توجه به مشکلاتی که در بحث تملک بود حدود 80 میلیارد تومان برای پروژه راه‌آهن دورود - بروجرد- خرم‌آباد هزینه شد، پیش‌بینی می‌شود امسال بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شود.

بازوند با اشاره به اینکه محل تأمین اعتبار این پروژه از محل فروش سهام کارخانه‌هاست و پیش‌بینی می‌شود مرحله زیرسازی پروژه راه‌آهن دورود - بروجرد- خرم‌آباد تا سال 98 به اتمام برسد، اظهار کرد: در بحث تملک محل اعتبار پروژه راه‌آهن از محل اعتبارات عمومی دولت است.

وی از اقتصاد مقاومتی به عنوان رونق اقتصادی یاد کرد و با اشاره به اینکه  لازمه تحقق رونق اقتصادی وجود زیرساخت‌هاست، تصریح کرد: یکی از مصادیق اصلی اقتصاد مقاومتی پروژه راه‌آهن دورود - بروجرد- خرم‌آباد است.

نمایده عالی دولت در استان بیان کرد: برنامه اقتصاد مقاومتی برنامه دائمی و بلندمدتی برای اقتصاد  است و لازمه تحقق آن فراهم کردن زیرساخت‌هایی مانند راه‌آهن، آزادراه، فرودگاه و حمل‌ و نقل هوایی است.

‌انتهاي پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار