X بستن تبلیغات
5. Fixed

تهرانی‌ها رمضان امسال ۱۷ درصد بیشتر خون اهدا کردند

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید مرتضی طباطبایی با اشاره به مراجعه ۲۸ هزار و ۷۰۶ نفر به مراکز اهدای خون استان تهران در مدت ۲۹ روز ماه رمضان ۱۳۹۵، گفت: اهدای ۲۵ هزار و ۹۴۵ واحد خون نشان می‌دهد همشهریان تهرانی نسبت به رمضان سال گذشته ۱۷ درصد بیشتر خون اهدا کردند.

وی افزود: ۳۷ درصد از این خون‌های اهدایی سهم اهداکنندگان مستمر بوده که برای دومین بار در سال جدید مراجعه کردند و ۷ هزار و ۲۳۰ نفر نیز از افرادی بودند که برای اولین بار به خانواده اهداکنندگان خون پیوستند.

مدیر کل انتقال خون استان تهران با بیان اینکه بیشترین رشد اهدا به دو دهه اول ماه مبارک تعلق دارد، ادامه داد: رشد ۲۱ درصدی اهدای خون در روزهای پیش از لیالی قدر، نشان از توجه جامعه به این توصیه دارد که اهدای خون را به زمان های خاص موکول نکنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: حدود ۵ درصد خون‌های اهدایی در ماه رمضان سهم خانم‌ها بود که امیدواریم با برنامه‌ریزی دقیق‌تر این میزان مشارکت به عدد قابل توجه‌تری برسد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار