توسعه زیرساخت‌های درمانی استان بوشهر/ تجهیزات مدرن راه‌اندازی شود

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر یکشنبه در نشست با مدیران تامین اجتماعی استان بوشهر با تبریک فرا رسیدن هفته تامین اجتماعی، اظهار داشت: از تلاش‌های گسترده در عرصه خدمت رسانی سازمان تامین اجتماعی استان بوشهر تقدیر می‌کنم.

وی با بیان اینکه مدیریت جهانی به سمت مدیریت الکترونیک در حرکت است، توجه به این موضوع در حوزه درمان و بیمه تامین اجتماعی را مهم خواند و افزود: این امر کاهش هزینه های مادی، افزایش سرعت در انجام امور، آزاد شدن فضای اداری و افزایش تعامل بین سازمان و ارباب رجوع را به دنبال دارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به سخنان مدیرکل تامین اجتماعی استان در خصوص کاهش ۵۰ درصدی مراجعات حضوری مخاطبان سازمان تامین اجتماعی به دلیل الکترونیکی شدن برخی از خدمات، این مهم را دستاورد خیلی خوبی توصیف کرد و اظهار امیدواری کرد تا پایان سال ۹۵ این آمار فراتر از وضعیت کنونی باشد.

آیت الله صفایی بوشهری بیان داشت: با توجه به طرح‌های نوین بیمه‌ای و تسهیلات خوبی که بر اساس سیاست های راهبردی مناسب از سوی سازمان تامین اجتماعی استان بوشهر به مخاطبان ارایه شده، شاهد افزایش رضایت‌مندی شهروندان از این سازمان در استان هستیم.

وی ادامه داد: با وجود مراجعات از قشرهای مختلف به این دفتر، اخیرا هیچ‌گونه گلایه‌ای از اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر مطرح نشده و این موضوع به عملکرد موفق و رضایت‌مندی مردم از این سازمان ، ارتباط دارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر بر استفاده از هفته تامین اجتماعی و ارتباط چهره به چهره با شهروندان برای فرهنگ‌سازی در خصوص موارد مرتبط با بیمه و درمان تامین اجتماعی تاکید کرد و ادامه داد: در همه جای دنیا پیشگیری بهتر از درمان است و لذا باید در زمینه فرهنگ سازی این مهم، تلاش و جدیت صورت گیرد.

صفایی بوشهری با اشاره به برخی بیماری‌های اختصاصی استان بوشهر به دلیل وجود شرایط اقلیمی، ریزگردها، نوع تغذیه و پتروشیمی‌های عظیم نفت و گاز در استان مانند بیماری های دهان و دندان، قلبی و عروقی، دیابت نوع۲، ستون فقرات و رماتیسم بانوان، تصریح کرد: هزینه های درمانی این بیماری‌ها بسیار زیاد است پس بهتر است برای پیشگیری از ابتلای مردم به آنها، اقدامات جدی تری صورت گیرد.

وی بر لزوم توسعه بهداشت سلامت، پزشک و ویزیت الکترونیک و مشاوره پزشکی در استان تاکید کرد و افزود: در حال حاضر، نوع تغذیه در جهان و بالتبع، ایران و استان بوشهر، عامل بسیاری از بیماری ها است و باید در این زمینه به مردم مشاوره و اطلاع رسانی شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: سازمان تامین اجتماعی کارهای مهمی در استان بوشهر انجام داده اما هنوز تا نقطه آرمانی، فاصله زیادی وجود دارد که مهم ترین آن، توسعه زیرساخت ها در بخش درمان استان است.

آیت الله صفایی بوشهری اضافه کرد: نگاه استان در توسعه زیرساخت ها باید بین المللی باشد و ضمن افزایش زیرساخت های درمانی استان باید به استفاده از بهترین امکانات طبق آخرین استانداردهای بین المللی در این خصوص نیز توجه داشت.

وی با اشاره به اینکه در عرصه بهداشت و درمان باید به سمت مدرنیته گرایش یابیم، تصریح کرد: برقراری سیستم ارتباطی آنلاین بیمار با همراه در دستور کار بخش های درمانی استان قرار بگیرد تا از این طریق از شیوع بیماری ها جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار مهر، این نشست به مناسبت هفته تامین اجتماعی برگزار شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار