شناسایی ۶۰۰ طرح راکد در اردبیل/اعطای تسهیلات به دانش‌بنیان

به گزارش خبرنگار مهر، اقبال عباسی بعدازظهر یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل اداره تعاون و کار اردبیل تصریح کرد: در کل کشور ۳۶ هزار طرح راکد شناسایی شده است که دولت در نظر دارد امسال هفت هزار و ۵۰۰ مورد را احیا کند.

وی افزود: با بهره‌گیری از شعار سال و همچنین به دلیل گشایش‌های مالی دولت در نظر دارد طرح‌های راکد را یکی پس از دیگری فعال کند و به همین دلیل تسهیلات با اولویت به سه گروه از طرح‌ها اختصاص می‌یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار متذکر شد: از جمله طرح‌هایی با اشتغال یک الی پنج نفر که راکد است و با تزریق مالی می‌تواند مجدداً فعال شود و طرح‌هایی با اشتغال ۵۰ الی ۱۰۰ نفر که باز وضعیت مشابه دارد و با تسهیلات می‌تواند فعال شود.

به گفته عباسی همچنین بخشی از تسهیلات به تکمیل و راه‌اندازی طرح‌هایی با پیشرفت بیش از ۶۰ درصد اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه در خود استان از کل ۶۰۰ طرح راکد ۳۶۰ طرح برای دریافت تسهیلات ثبت‌نام کرده‌اند، ادامه داد: ۲۵۰ مورد از طرح‌ها در ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی بررسی‌ شده و به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اولویت دوم را اجرای ماده ۲۷ در راستای واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی است بطوریکه یا با اعتبار دولتی و یا اعتباری بخصوصی واگذاری صورت گیرد.

عباسی همچنین با اشاره به اینکه در دولت‌های گذشته تسهیلات متعددی برای سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال معرفی شده است، ادامه داد: زمانی طرح‌های توجیه دار، زمانی خوداشتغالی و زمانی طرح‌های زودبازده در اولویت بود.

وی متذکر شد: در دولت تدبیر و امید اولویت اعطای تسهیلات به طرح‌های دانش‌بنیان است چرا که می‌تواند بازدهی بالایی داشته باشد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار