نامه اعتراضی دانشجویان به وزیر علوم+ متن نامه

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، ورود ماموران شهرداری به دانشگاه هنر و درگیری با ماموران حراست این دانشگاه در چند روز گذشته ناراحتی دانشجویان این دانشگاه را به همراه داشته است.

مسئولان دانشگاه هنر در حال بازسازی این دانشگاه بودند که در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه 14 و 15 تیرماه ماموران شهرداری مدعی شدند که شهرداری مالک قسمتی از ضلع غربی ساختمان پردیس مرکزی دانشگاه هنر واقع در مجموعه باغ ملی است، مأموران شهرداری به مسئولان و حراست دانشگاه اعلام کردند که باید قسمتی از ضلع غربی دانشگاه را تخلیه کنند که با مقاومت حراست دانشگاه مواجه شده و درگیر شدند.

از سوی دیگر دانشجویان دانشگاه هنر معتقدند که این مسائل مربوط به امور اداری است و به حریم دانشجویان مرتبط نمی‌شود بنابراین شهرداری تهران باید ادعای خود را از طریق روند اداری پیگیری کند.

حدود صد نفر دانشجویان دانشگاه هنر ظهر امروز در اعتراض به این مسئله تجمع کرده و اعتراض خود را در نامه‌ای به وزیر علوم اعلام کردند.

متن نامه دانشجویان دانشگاه هنر به وزیر علوم به شرح ذیل است:

جناب آقای محمد فرهادی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری

دانشگاه هنر تهران که بزرگترین مجموعه دانشگاهی و آکادمیک هنری در سطح خاورمیانه است تاکنون بارها مورد بی حرمتی بدرفتاری و تهدید از طرف ارگان‌ها و نهادهای مختلف قرار گرفته است.

در آخرین مورد از این رفتارهای غیرقانونی شهرداری منطقه 12 به حریم این دانشگاه تجاوز کرده است.

آیا حمله ناجوانمردانه شهرداری برای تصرف قسمتی از خاک دانشگاه در مجموعه پردیس باغ ملی امری عادی و روزمره است آیا تهدید و ارعاب دانشجویان و کارمندان یک دانشگاه توسط عوامل شهرداری مورد تائید مجموعه تحت مدیریت شماست؟ آیا سکوت شما و مجموعه تحت مدیریت شما مهر تائیدی بر اعمال خودسرانه نیست؟

دانشگاه هنر تهران در سالیان گذشته دو بار مورد تجاوز وارد شده است در اردیبهشت سال 91 ماموران نیروی انتظامی و با لودر و بیل مکانیکی وارد پردیس کرج دانشگاه شدند و با حراست دانشگاه و دانشجویان درگیری ایجاد کردند، همچنین 7 تیر سال 93 گشت ارشاد نیروی انتظامی قصد ورود به پردیس کاربری دانشگاه هنر تهران را داشتند که ممانعت مامور حراست دانشگاه درگیری و ضرب و جرح کارمند دانشگاه از سوی نیروی انتظامی را رد پی داشت و در آخرین مورد مامورین شهرداری منطقه 12 به ضلع غربی پردیس باغ ملی تجاوز کردند و با تهدید و ارعاب کارمندان و دانشجویان، ادعای مالکیت بخشی از زمین متعلق به دانشگاه هنر تهران را کردند.

اگر با تجاوزها و قانون شکنی‌های پیشین برخورد جدی صورت می‌گرفت و آمرین و عاملین این قانون شکنی‌ها مجازات می شدند امروز شاهد چنین رفتارهای هنجارشکنانه ای از طرف ماموران شهرداری نبودیم.

ما دانشجویان دانشگاه هنر تهران با صدای بلند از شما درخواست می‌کنیم با تمام توان پیگیری‌های قانونی را برای روشن شدن ابعاد این تجاوز به حریم دانشگاه هنر تهران انجام دهید تا با مجازات آمرین و عاملین این هنجارشکنی توسط مقامات قضایی، دیگر شاهد بروز چنین اتفاقات ناگواری نباشیم.»

انتهای پیام/

http://fna.ir/2ZK4BR

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار