X بستن تبلیغات
5. Fixed

تبیین برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در بخش اشتغال

به گزارش خبرنگار مهر، حسن عزیزی امروز در یک نشست خبری با تشریح اهداف روز ملی کارآفرینی، مهارت و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای گفت: توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی، ارتقاء شان آموزش فنی و حرفه ای، معرفی توانمندی ها، ایجاد فرصت گفتمان آموزش فنی و حرفه ای، هدایت افکار سرمایه گذاران و سیاست گذاران درباره اهمیت فنی و حرفه ای، جذب علاقمندان برای تامین نیاز بازار کار و آموزش برای اشتغال از جمله اهداف این روز است.

این مقام مسئول در وزارت کار اظهارداشت: در سال ۹۴ تعداد مراکز ثابت آموزش فنی و حرفه ای کشور ۶۹۸ مرکز بود و ۵۹۶۱ کارگاه آموزشی، ۱۰۸۹ مرکز در زندان ها، ۱۰۶۴ مرکز در پادگان ها و ۵۸۶ مرکز نیز در شعب شهری فعالیت دارند.

عزیزی، تعداد مراکز آموزش مهارتی در روستاها را ۲۲۳۰ مرکز اعلام کرد و افزود: ۱۱۵۹۹ مرکز نیز در بخش خصوصی و غیردولتی فعالیت دارند. وی همچنین از تبیین برنامه ها و سیاست های ابلاغی ستاد اقتصاد مقاومتی در زمینه آموزش های مهارتی خبر داد

این مقام مسئول در سازمان فنی و حرفه ای کشور تاکید کرد: در سال گذشته ۷۵۰ هزار نفر از طریق مراکز دولتی آموزش فنی و حرفه ای و ۶۸۲ هزار نفر نیز از طریق مراکز خصوصی، آموزش های مهارت شغلی را دریافت کرده اند. همچنین در ۳ ماهه اول امسال نیز ۲۶ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ساعت آموزش ارائه شد.

به گفته سرپرست راهبردی معاونت آموزش سازمان فنی  و حرفه ای کشور، تمام فعالیت های آموزش های فنی و حرفه ای مربوط به اشتغال و بهره وری نیروی کار است و نگاهی که دولت تدبیر امید به آموزش های فنی و حرفه ای دارد، نگاهی توسعه ای مبتنی بر تدوین استاندارد های نوین و تعاملات بین المللی است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار