یک سوم تولید خودروسازان کشور در افق 1404 صادر خواهد شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت : یک سوم تولید خودروسازان کشور در افق ۱۴۰۴ صادر خواهد شد

عصر خودرو- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پیش بینی می شود با گام های جدیدی که خودروسازان کشور در زمینه تحقیق و توسعه برداشته اند بتوان تا افق ۱۴۰۴ یک سوم محصول های تولیدی را به خارج از کشور صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایرنا، محمدرضا نعمت زاده صبح امروز (یکشنبه) پس از بازدید بخش های مختلف مرکز تحقیقات و نوآوری گروه صنعتی سایپا یدک در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سووال خبرنگار ایرنا افزود: براساس این پیش بینی می توانیم تا افق چشم انداز سالیانه حدود یک میلیون دستگاه خودروی تولیدی خودروسازان کشور را در بازار های جهانی عرضه کنیم.
وی گفت، حدود 2 میلیون از خودروهای جدید نیز در بازار های داخلی عرضه خواهد شد.
نعمت زاده تحقق صادرات محصول های تولیدی خودروسازان داخلی را در گرو توجه ویژه آنان به تحقیق و توسعه و استفاده از پلتفرم های تازه بین المللی دانست و ادامه داد: تحقق این موضوع نیازمند انجام یک کارگسترده ای است که هم مراکز تحقیق و توسعه باید آن را انجام دهند و هم قطعه سازان عزم خود را برای استفاده از دانش نوین جهانی جزم کنند و هم ارتباط دانشگاه و صنعت به صورت واقعی شود تا برای رفع کاستی ها اقدامی صورت گیرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار