رقابتی‌کردن صنعت خودرو نیازمند حمایت

این روزها در حالی بر افزایش رقابت‌پذیری در صنعت خودرو تاکید می‌شود که زمینه رقابت برای خودروسازان داخلی فراهم شود و دولت نیز همزمان به عنوان ناظری امین و قوی بر این جریان نظارت کند تا نه حق مصرف‌کننده پایمال شود و نه تولیدکننده متضرر شود.

به گزارش اخبار خودرو به نقل از صمت ،این روزها در حالی بر افزایش رقابت‌پذیری در صنعت خودرو تاکید می‌شود که زمینه رقابت برای خودروسازان داخلی فراهم شود و دولت نیز همزمان به عنوان ناظری امین و قوی بر این جریان نظارت کند تا نه حق مصرف‌کننده پایمال شود و نه تولیدکننده متضرر شود.

در این صورت به‌طور حتم شرایط بسیار خوب و متعادلی بر صنعت خودرو حاکم خواهد شد. چنانچه صنعتخودرو ایران به بخش خصوصی واقعی واگذار شود تا زمینه و ظرفیت رقابت‌پذیری در این صنعت فراهم شود و از سویی تعرفه گمرکی کاهش یابد، به‌طور حتم کیفیت خودروهای داخلی افزایش یافته و خودروسازان تلاش خواهند کرد تا تولیدات روزآمد و جدیدی را عرضه کنند. البته ارائه تسهیلات بانکی نیز باید به کمک خودروسازان بیاید تا صنعت خودرو عملکرد بهتری در تولید داشته باشد و گام‌های محکم‌تری در جهت ارتقای کیفی و توسعه این صنعت برداشته شود. کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در نخستین جلسه خود که میزبان وزیر صنعت، معدن و تجارت بود به بررسی وضعیت صنعت خودرو و اقدامات وزارتخانه در این صنعت پرداخت. در جلسات آینده کمیسیون صنایع و معادن به‌طور قطع و به صورت تخصصی مشکلات و موانع صنعت خودرو پیش روی این صنعت مورد بررسی و ارزیابی نمایندگان قرار خواهد گرفت. متاسفانه هم‌اکنون قیمت و کیفیت خودروهای داخلی متناسب با استانداردهای بین‌المللی و قدرت خرید جامعه نیست از این‌رو باید در این زمینه تحولات جدی در صنعت خودرو رخ دهد. در ارتباط با تاثیر کاهش نرخ سود تسهیلات و بهره‌های بانکی بر این حوزه از صنعت باید به این نکته اشاره کرد که این مسئله نیازمند برنامه‌ریزی منسجم و مدونی است اما به طور قطع کاهش محدود نرخ سود تسهیلات و بهره‌ها تاثیر چندانی بر این وضعیت نخواهد داشت اما چنانچه این کاهش رقم قابل‌توجهی باشد شاهد کاهش چشم‌گیری در هزینه تولید و قیمت خودرو در کشور خواهیم بود.

رقابتی‌کردن صنعت خودرو نیازمند حمایت

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار