‫نمایش عکس‌های دیده‌نشده عکاس انقلاب

رکنا: همسر کاوه گلستان از نمایش عکس‌های دیده‌نشده‌ی این هنرمند در مراسم یادبودش خبر داد.

هنگامه گلستان - عکاس و همسر کاوه گلستان - در این‌باره گفت: ایده‌ برپایی نمایشگاهی از عکس‌های همسرم درپی تصمیم‌گیری برای برگزاری یادبود او ارائه شد. به همین دلیل، می‌خواهیم تعدادی از عکس‌های کاوه گلستان را که به مجموعه‌ها و دوره‌های مختلف کاری‌اش مربوط است، برای مخاطبان به‌نمایش بگذاریم.
او ادامه داد: در این نمایشگاه، عکس‌هایی از مجموعه‌های مختلف کاوه گلستان با موضوع جنگ، انقلاب، کارگران و ... ارائه می‌شود. این عکس‌ها به آرشیوی متعلق است که از عکس‌های همسرم در اختیار من قرار دارد.
وی همچنین به نمایش عکس‌های دیده‌نشده‌ای از کاوه گلستان اشاره و اضافه کرد: بخشی از این نمایشگاه به نمایش عکس‌هایی اختصاص دارد که به‌صورت کلاژِ پولاروید کار شده‌اند. کاوه تعدادی از عکس‌های قدیمی را با این روش، کلاژ کرده بود که به‌جز در دوره‌ چاپ شدن و نمایش آن‌ها در همان زمان، دیده نشده‌اند.
کاوه گلستان ۱۷ تیرماه سال ۱۳۲۹ در آبادان متولد شد. او که با ثبت مجموعه عکس‌هایی مانند «کارگران» هنر خود را در عکاسی نشان داد، با شروع انقلاب به ثبت لحظه‌های مستند این رویداد پرداخت. کاوه گلستان ۱۳ فروردین‌ماه ۱۳۸۲ هنگام انجام تصویربرداری در عراق براثر انفجار مین کشته شد.
علاقه‌مندان برای دیدن عکس‌های این هنرمند می‌توانند ۲۳ و ۲۴ تیرماه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ به گالری «شیرین» به نشانی خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره ۵ مراجعه کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار