سید حسن خمینی به سریلانکا رسید +عکس

به گزارش سرویس دینی جام نیـوز به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در سریلانکا، سیدحسن خمینی در بدو ورود مورد استقبال گرم مسئولین و هیئت امنا و ائمه جمعه و جماعت مسجد و بعضی از مسئولین وزارت امور مسلمین سريلانكا قرار گرفت. یادگار امام(ره) در نماز جمعه سریلانکا

پس از اتمام نماز جمعه، نمازگزاران جمعه و دوستداران امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی ایران هر یک سعی در آغوش کشیدن یادگار امام و هیئت همراه را داشته و عشق و علاقه وافر و زائدالوصف خود به امام (ره) و انقلاب را ابراز داشتند.


ضیافت شام رئیس مجلس سریلانکا
حجت‌الاسلام سيدحسن خمينی در سفر خود به سريلانكا، در ضيافت شام رئيس و سخنگوي مجلس اين كشور، شركت كرد.


کارا جویا سوریا، رئیس مجلس سریلانکا در ضیافت شام پنجشنبه شب که با حضور یادگار امام، حجج اسلام سيدياسر خمينی و مرتضی اشراقی، از ديگر نوادگان حضرت امام(ره) و سفیر و رایزن فرهنگی ایران برگزار شد، بر گسترش و توسعه روابط با ایران در سطوح بالاتر تأکید کرد.

یادگار امام(ره) در نماز جمعه سریلانکا


در این دیدار که جمعی از وزیران دولت سریلانکا نیز حضور داشتند، کارا جویا سوریا، از آمادگی کامل این کشور برای همکاری‌های دوجانبه با ايران خبر داد و ابراز امیدواری کرد كه بخش صنعت ایران در سريلانكا حاضر شود.


سیدحسن خمینی نيز در سخنانی كوتاه، از حمایت‌های دولت سريلانكا از ایران در مجامع بین المللی قدردانی کرد.


سيدحسن خميني، سيدياسر خمينی و مرتضی اشراقی، به دعوت سفارت ايران در سريلانكا به شهر كلمبو (پايتخت) سفر كرده‌اند. ديدار با رئيسیجمهور سريلانكا از ديگر برنامه‌های هيئت ايرانی در سفر به اين كشور بود.

ایکنا/222

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار