بنیاد شعر و ادبیات داستانی، درگذشت دکتر الهی قمشه‌ای را تسلیت گفت

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در پیام صبح امروز این بنیاد آمده است: بدینوسیله درگذشت بانوی فرزانه و ادیب، خانم دکتر مهدیه الهی ‌قمشه‌ای را که یادگار پدری عالم و پرهیزگار بود، به همه اهالی قلم و شیفتگان شعر و ادب و اخلاق و دین و نیز خانواده فرهیخته و فرهنگی آن عزیز تسلیت می‌گوییم. او بی‌شک زنی ادب‌دوست و فرهنگ‌مدار بود و در میان زنان این روزگار، الگویی از فرزانگی و فرهیختگی. امید که شاگردانش جای خالی او را در عرصه‌های علم و ادب و اخلاق پر کنند و نام و یادش را همواره زنده نگاه دارند.

بنیاد شعر و ادبیات داستانی، همچنین این مصیبت را به افشین علاء، شاعر، عضو هیات علمی نهمین جشنواره شعر فجر و داماد آن بانوی فرهیخته تسلیت گفته و برای خانواده آن مرحوم آرزوی صبر کرده است.

مهدیه الهی قمشه‌ای زادهٔ 1316 خورشیدی، شاعر، مولوی‌شناس و محقق ادبیات عرفانی روز گذشته 79 سالگی دار فانی را وداع گفت. وی از سن کودکی در محضر مهدی الهی قمشه‌ای، پدر ادیب خود، اصول شعر و ادبیات را فراگرفت و از محضر اساتید بنامی چون «جلال همایی»، «شهابی»، «صدرالدین محلاتی»، «دکتر شفق» و «محمدتقی جعفری» بهره برد. حسین الهی قمشه‌ای و مرتضی الهی قمشه‌ای نیز برادران وی هستند.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار