مجسمه برنزی بهداد لاهوتی دزدیده شد + عکس

پس از سرقت 27 اثر قیمتی متعلق به هنرمندان معاصر در سال گذشته مجسمه برنزی 350 کیلوگرمی بهداد لاهوتی هم که موزه هنرهای معاصر در اکسپوی مجسمه سال 90 خریده بود امسال به سرقت رفته است.

مجسمه برنزی بهداد لاهوتی که نزدیک به 350 کیلوگرم وزن داشت به تازگی از معاونت هنری ارشاد به سرقت رفته است. این مجسمه در محوطه ساختمان معاونت هنری واقع در خیابان شهریار قرار داشت.

پرونده این سرقت هم اکنون توسط پلیس آگاهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در دست بررسی قرار دارد. گفته می شود به دلیل سنگینی وزن این اثر، مجسمه خرد شده و به صورت تکه تکه از ساختمان معاونت هنری خارج شده است.

بهداد لاهوتی سازنده این مجسمه در گفت گو با فارس ضمن ابراز بی اطلاعی از این اتفاق گفت:این اثر در اکسپوی سال 90 که در گالری شیرین برگزار شده بود، توسط موزه هنرهای معاصر تهران خریداری شد. فلز به کار رفته مجسمه، برنز است که وزنی حدود 350 کیلو گرم دارد.

مجسمه برنزی بهداد لاهوتی مجسمه برنزی بهداد لاهوتی به سرقت رفت

وی افزود:سال گذشته شنیدم کار به صورت نامناسبی در زیر پله نگهداری شده و در حال صدمه دیدن است. از گالری هایی که در ارتباط بودم خواستم به طریقی واسطه شوند تا کاررا پس بگیرم اما جوابی نیامد تا در یکی از جلسات هیات مدیره انجمن مجسمه سازان با رییس فعلی موزه، به ایشان گفتم اگر میشود کار رو به من بفروشند. ایشان با خنده بدون اینکه بفهمند کدام کار یا اصلا بنده ای که با ایشان جلسه داشتم چه کسی هستم و کارهایم چه هستند، گفت بله بیا ببر یا هرکس میخواهد بگو میفروشیم!

این مجسمه ساز ادامه داد:البته از آنجایی که پول نداشتم و میدانستم اگر کسی را معرفی کنم فقط باعث ابرو ریزی خواهد بود و قانوناً به راحتی کاری را نمی شود پس گرفت، ترجیح دادم بگذرم و الان هم فکر میکنم کسی که برایش آن کار مهمتر بوده، ارزش ریالی آن را می دانسته و دیگر حداقل کارم زیر پله سازمان انداخته نشده است.

بر اساس این گزارش، سال گذشته نیز 27 اثر قیمتی متعلق به هنرمندان معاصر از انبار دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد سرقت شد. بنابر اعلام مسولان وزارت ارشاد این آثار توسط محمد صابری امین اموال معاونت هنری، از مجموعه خارج شده بود. اما تاکنون تکلیف این پرونده مشخص نشده و معلوم نیست که آیا واقعا امین اموال مسئول این سرقت بوده و اگر جرم این فرد محرز شده، چه مجازاتی برای او در نظر گرفته شده است.

مجسمه برنزی بهداد لاهوتی دزدیده شد + عکس

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار