میل آن ساندی: مهمات به سرقت رفته از کمپ آموزشی نیروهای انگلیسی احتمالا دست داعش است

پس از دزدیده شدن مقدار بسیاری از مهمات ارتش انگلیس در یک کمپ آموزشی در خاورمیانه، نگرانی‌هایی مبنی بر قرار گرفتن این مهمات در اختیار داعش به وجود آمده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه میل آن ساندی، 87 هزار گلوله 56 / 5 که برای تجهیز سه هنگ پیاده نظام کافی است، به هنگام انجام تمرین نظامی از سوی سربازان انگلیسی در بیابانی در اردن دزدیده شد.

منابع نظامی اعلام کردند سارقان که احتمالا تحت امر داعش بوده‌اند، با ایجاد یک حفره در محیط حصار کشیده در اطراف مهمات، توانسته‌اند به مهمات دست یابند.

این سرقت در ماه مارس زمانی رخ داد که 1600 نفر از سربازان انگلیسی در یک تمرین نظامی در بیابان با حضور سربازان آمریکایی و اردنی شرکت داشتند.

به نوشته این روزنامه در اطراف مهمات، سربازی برای نگهبانی و محافظت گماشته نشده و تنها به صورت منظم گشت زنی‌هایی با خودرو انجام می‌گرفت.

بر همین اساس این تصور وجود دارد که سارقان مدت‌های متوالی سربازان انگلیسی را تحت نظر داشته‌اند و به هنگام دور شدن خودروهای گشت زنی، وارد عمل شده‌اند.

این حادثه، بزرگ‌ترین سرقت در ارتش انگلیس در طول دهه‌های گذشته بوده است.

در همین راستا یکی از اعضای کمیته منتخب دفاعی مجلس عوام انگلیس خواستار انجام تحقیقات در این باره شده است.

این کمپ در نزدیک صحرای سینا مصر قرار دارد که بخش‌هایی از آن توسط نیروهای وابسته به داعش اشغال شده است.

در همین راستا سخنگوی وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد: ارتش با جدیت از امنیت مهمات محافظت می‌کند و برای جلوگیری از هرگونه سرقت اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار