اطلاعات مربوط به بی‌سوادان استان بوشهر راستی آزمایی می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر، غلامرضا دانش فردر جلسه بهبود کیفیت سوادآموزی استان، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تا بتوانیم اطلاعات دقیق‌تری در خصوص افراد کم‌سواد یا بی‌سواد جامعه داشته باشیم، به همین خاطر تمام اطلاعات ثبتی به همراه کد ملی در اختیار مرکز آمار ایران قرار گرفته است.

معاون سوادآموزی استان بوشهر افزود: با آغاز سرشماری عمومی نفوس و مسکن که از مهر و آبان ۱۳۹۵ شروع می‌شود راستی آزمایی واقعی‌تر و دقیق‌تری  از افراد محروم از نعمت سواد انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: انتظار ما از تمام دستگاه‌های متولی امر آمارگیری این است که آمار و اطلاعات مربوطه به بی‌سوادان با نهایت دقت و حساسیت  انجام و رصد شود. 

دانش‌فر تصریح کرد: در آمارگیری سال جاری برخلاف آمارگیری در دفعات قبل روش‌ها و ابزار کار کاملاً تغییریافته و این می‌طلبد که آمارگیران و کارشناسان در دستگاه‌های متولی به‌ویژه با دقت بیشتری عمل کنند تا اطلاعات جامع‌تر و کامل‌تری از تعداد بی‌سواد در استان به‌دست بیاید.

وی اضافه کرد: از امسال آمارگیران دیگر  با کاغذ  سروکار ندارند و کار آمارگیری به‌وسیله تبلت انجام می‌شود، البته در تبلت‌ها؛ اطلاعات موردنیاز قرارگرفته است و به‌محض اینکه کد ملی فردی وارد شود، اطلاعات دیگر آن‌ها روی صفحه تبلت قابل دیدن است و اگر سطح سواد فردی مغایر باشد آنجا اصلاح می‌شود.

دانش‌فر ادامه داد: از طرف سازمان مرکزی نهضت سوادآموزی کشور برای به‌دست آوردن اطلاعات دقیق‌تر دیتاهایی با اطلاعات به‌روز شده موردنیاز مربوط به سوادآموزی در اختیار مرکز آمار قرار داده شده است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان بوشهر در پایان گفت: نبود اطلاعات دقیق و درست از بی‌سوادان چالشی بسیار مهم پیش روی برای برنامه‌ریزی است که امید است با به‌دست آمدن اطلاعات حاصل از سرشماری امسال این نقیصه مرتفع شود. 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار