کشمکش مسئولان بر سر مالکیت زمین صدای دانشجویان را درآورد/ تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه هنر

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، ورود ماموران شهرداری به دانشگاه هنر و درگیری با ماموران حراست این دانشگاه در چند روز گذشته ناراحتی دانشجویان این دانشگاه را به همراه داشته است.

مسئولان دانشگاه هنر در حال بازسازی این دانشگاه بودند که در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه 14 و 15 تیرماه ماموران شهرداری مدعی شدند که شهرداری مالک قسمتی از ضلع غربی ساختمان پردیس مرکزی دانشگاه هنر واقع در مجموعه باغ ملی است، مأموران شهرداری به مسئولان و حراست دانشگاه اعلام کردند که باید قسمتی از ضلع غربی دانشگاه را تخلیه کنند که با مقاومت حراست دانشگاه مواجه شده و درگیر شدند.

از سوی دیگر دانشجویان دانشگاه هنر معتقدند که این مسائل مربوط به امور اداری است و به حریم دانشجویان مرتبط نمی‌شود بنابراین شهرداری تهران باید ادعای خود را از طریق روند اداری پیگیری کند.

دانشجویان امروز قصد دارند با تجمع در مقابل دانشگاه هنر به این مسئله اعتراض کنند.

در این زمینه اکرمی رئیس دانشگاه هنر، این مسئله را یک بحث حقوقی دانسته و گفته است: ما می توانیم این مشکل را از طریق حقوقی حل کنیم، بخشی که شهرداری ادعای مالکیت زمین‌های دانشگاه را دارد تحت مالکیت دانشگاه بوده و سند آن به نام دانشگاه است. ما در این زمینه با شهردار تهران نیز صحبت کرده‌ایم تا مسئله را مسالمت آمیز حل کنیم و نیاز به برخورد و ایجاد این مشکلات نبود.

به گفته اکرمی، ضلع غربی ساختمان پردیس مرکزی دانشگاه هنر در واقع اول در اختیار وزارت امور خارجه بود که به عنوان پارکینگ از آن استفاده می‌کرد، سال گذشته که دانشگاه سند باغ ملی را از ارتش اخذ کرد به وزارت امور خارجه نیز اعلام کرد که آن محل را تخلیه کنند، مسئولان منتظر جواب و گفت‌وگو با وزارت امور خارجه بودند که شهرداری وارد شد.

* دانشجویان نگران وضعیت دانشگاه

احسان بامیری عضو شورای صنفی دانشگاه هنر تهران نیز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، از تجمع دانشجویان این دانشگاه خبر داد و گفت: حدود 150 نفر از دانشجویان این دانشگاه قصد دارند ساعت 12 امروز به دلیل اعتراض به عملکرد شهرداری مبنی بر تعرض به زمین‌های این دانشگاه تجمع کنند.

وی افزود: حدود 10 سال گذشته بخشی از زمین‌های مربوط به ساختمان ارتش که در مجاورت دانشگاه هنر قرار دارد خریداری شد و زمین‌ها به دانشگاه هنر واگذار شد که این زمین‌ها دارای سند رسمی و محضری است. این در حالی است که از دو سال گذشته شهرداری تهران معتقد است که دانشگاه تخطی کرده و در حال وارد شدن به حریم پیاده رو است.

وی افزود: البته مسئولان دانشگاه با شهرداری تهران مذاکراتی را انجام دادند ولی این مسئله کار اداری است و به سیاست دانشگاه مربوط می‌شود نه به حریم شخصی دانشجویان و به همین دلیل شهرداری تهران نباید به حریم دانشگاه تجاوز می‌کرد.

بامیری ادامه داد: دانشگاه در حال بازسازی است ولی شهرداری تهران به محض اینکه امتحانات به پایان رسیده و دانشگاه خالی از دانشجو شده به حراست حمله کرده و درگیر شدند و می‌گویند بازسازی تخطی از حق دانشگاه و محدوده متعلق به دانگشاه نیست در حالی که دانشگاه هنر از سوی مقام معظم رهبری واگذار شده و سند رسمی و محضری دارد.

انتهای پیام/

http://fna.ir/D8N2BU

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار