خروجی حقوق‌های چند صد میلیونی چیست؟/ مدیران متخلف عزل و مجازات شوند

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بیژن پناهی زاده در خصوص بحث حقوق‌های نامتعارف و دریافتی‌های نجومی اظهار کرد: این‌که برخی می‌گویند اگر مدیران صاحب فیش حقوقی‌های نامتعارف در بخش خصوصی فعالیت می‌کردند، حقوق‌های چندین برابری دریافت می‌کردند اصلاً صحت ندارد زیرا مدیران بخش خصوصی درآمدهای این چنینی ندارند.
 
وی افزود: با قبول این فرض که اگر این مدیران در بخش خصوصی حضور داشتند، حقوق‌های چندین برابری دریافت می‌کردند این سؤال مطرح می‌شود که چرا این مدیران به بخش خصوصی نمی‌روند و چرا در بخش دولتی مانده‌اند؟ پول بیت‌المال نباید به این صورت صرف شود و از پول مردم نباید بذل و بخشش کرد.
 
پناهی زاده تصریح کرد: فردی که حقوق چند صد میلیونی دریافت می‌کند، باید خروجی و عملکردی داشته باشد و این خروجی باید چندین برابر مدیرانی با حقوق‌های معمولی باشد. کسانی که به خود جرات می‌دهند و از بیت‌المال حقوق‌های نامتعارف دریافت می‌کنند، قطعاً اگر بررسی‌هایی انجام شود دارای تخلفات دیگری نیز هستند.
 
وی خاطرنشان کرد: فردی که جرات چپاول بیت‌المال را دارد، حتماً در جاهای دیگر نیز مرتکب خطاهای دیگری می‌شود. ما به عنوان بخش خصوصی حتی یک دهم این حقوق‌های چند صد میلیونی را کسب نمی‌کنیم. بخش خصوصی فقط سود کسب نمی‌کند بلکه ضررهای چندین برابری نیز متحمل می‌شود درحالی‌که برخی فکر می‌کنند بخش خصوصی فقط کسب سود می‌کند.
 
عضو هیئت رئیسه و معاون خانه صنعت و معدن ایران بیان کرد: مدیران صاحب فیش‌های حقوقی نامتعارف نه تنها باید عزل شوند، بلکه باید محاکمه و مجازات و عملکرد آن‌ها بررسی شود. البته این موضوع باید شامل تمام مدیران متخلف در دولت قبل نیز شود.

دبیر کارگروه ویژه اقتصاد مقاومتی بخش خصوصی کشور ادامه داد: باید بر هزینه کرد ادارات و شرکتهای دولتی نظارت بیشتری شود چرا که قرار نیست بخش خصوصی سود و جرایم بانکی 32 درصدی بدهد و مالیات بالا بپردازد و از ان طرف شازمانهای دولتی هر طور خواستند هزینه کنند.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار