میزان صادرات و واردات در خوزستان کاهش یافت

: میزان صادرات و واردات غیرنفتی از خوزستان در ۲ ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است

رئیس اداره بازرگانی خارجی صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: میزان صادرات و واردات غیرنفتی از خوزستان در ۲ ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

یونس حسین‌نژادیان اظهار داشت: میزان واردات غیرنفتی خوزستان در 2 ماه نخست امسال به وزن 2 میلیون و 247هزار و 180 تن و به ارزش 933میلیون و 522 هزار دلار برآورد شده است.

وی افزود: این میزان از واردات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی 16 درصد و از نظر ارزشی 7 درصد کاهش داشته است. از اقلام وارداتی گندم، ذرت، فولاد و آهن‌آلات بوده که از کشورهای ترکیه، چین، عمارات و برزیل وارد می‌شوند.

رئیس اداره بازرگانی خارجی صنعت، معدن و تجارت خوزستان درباره میزان صادرات بیان کرد: میزان صادرات غیرنفتی خوزستان در 2 ماه نخست امسال به وزن 2 میلیون و 714 هزار و 976 تن و به ارزش یک میلیارد و 13 میلیون و 129 هزار دلار است.

وی گفت: این میزان از صادرات نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی 6 درصد و از نظر ارزشی یک درصد کاهش داشته است. محصولات شیمیایی، پتروشیمی، آهن‌آلات، مصالح ساختمانی و میوه نیز به کشورهای عراق،عمارات، چین و ترکیه صادر می‌شود.

حسین‌نژادیان عنوان کرد: میزان صادرات غیرنفتی خوزستان در سال گذشته به وزن 16میلیون و 946 هزار تن و به ارزش 6 میلیارد و 572میلیون و 402 هزار دلار بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش 2درصدی از نظر وزنی و کاهش 8 درصدی از نظر ارزشی داشته است.

وی گفت: واردات غیر نفتی خوزستان نیز در سال گذشته به وزن 17 میلیون و 301 هزار تن و به ارزش 6 میلیارد و 826 میلیون و 634 هزار دلار با کاهش 8درصدی از نظر وزنی و کاهش 27درصدی از نظر ارزشی همراه بوده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار