قطع سهمیه سوخت خودروهای سنگین فاقد بیمه شخص ثالث از ابتدای مرداد

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا ، سیدمحمد مهدی پیغمبرزاده افزود: از 26 تیرماه سال 1395 مالکان خودروهای سنگین می توانند به همراه کارت بیمه، بیمه نامه و کارت خودرو به دفاتر پلیس +10 برای ثبت اعتراض خود مراجعه کنند و کلیه دفاتر پلیس +10 آماده رسیدگی به اعتراضات هستند.

وی تاکید کرد: اگر به دلایلی مانند عدم ارسال اطلاعات از بیمه مرکزی به شرکت پخش و پالایش، سهمیه خودرویی به اشتباه قطع شده باشد به محض ثبت اعتراض و داشتن بیمه بلافاصله سهمیه آنها وصل خواهد شد به این ترتیب افرادی که در جایگاه پیام هشدار شامل دو کلمه (هشدار، بیمه) برای آنها درج شده است ار روز شنبه هفته آینده 26 تیر می‌توانند به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنند.

وی ادامه داد: مبنای این تصمیم‌گیری مصوبات سال‌های گذشته دولت بوده که در آن تصریح شده است خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث نمی‌توانند از سوخت سهمیه‌ای استفاده کنند. علاوه بر مصوبات دولت، نمایندگان مجلس نیز در قانون بیمه شخص ثالث که اخیرا مصوب شد، ستاد مدیریت سوخت را مکلف کردند تا از صدور کارت سوخت برای خودروهای فاقد بیمه ثالث جلوگیری کنند.

پیغمبرزاده تاکید کرد: بر اساس قانون، خودروی فاقد بیمه، اجازه تردد ندارد و هیچگونه خدماتی نیز به آن تعلق نمی‌گیرد.

وی درباره آخرین آمار خودروهای سنگین فاقد بیمه شخص ثالث گفت: حدود 50 هزار خودروی سنگین شناسایی شده که در سال 94 فاقد بیمه شخص ثالث بوده‌اند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار