غذای مایکروفری: مافين كوكتل

حتما برای همه ما پیش آمده که وقت هایی مجبوریم غذایی سریع و به اصطلاح حاضری درست کنیم. در این مطلب می خواهیم همان غذای حاضری را به غذایی فوق العاده تبدیل کنیم. کوکتل هایتان را به شکل مافین درست کنید.

مجله آشپزی مثبت - شكوه روزخوش*: حتما برای همه ما پیش آمده که وقت هایی مجبوریم غذایی سریع و به اصطلاح حاضری درست کنیم. در این مطلب می خواهیم همان غذای حاضری را به غذایی فوق العاده تبدیل کنیم. کوکتل هایتان را به شکل مافین درست کنید.


مواد لازم براي 12 عدد مافين: 300 گرم آرد2 ق‌س بيكينگ پودر80 گرم كره نرم شده130 گرم كوكتل ريز خرد شده185 گرم پنير بوتوكيزه (رنده شده)1 عدد تخم‌مرغ1 ليوان شير1 عدد قرص عصاره مرغ (با دست پودر كنيد)1/2 ق س پودر فلفل پاپريكا12 عدد قالب مافين يا كپسول‌هاي كاغذيمخصوص مافين در سايزهاي متوسطبه مقدار لازم روغن مايع
مافين كوكتل

طرز تهیه:

1. دستگاه مايكروفر را با سيستم كانوكشن (convection) و دماي 180 درجه سانتي‌گراد روشن كنيد تا گرم شود.

2. آرد، بيكينگ‌پودر، پودر قرص عصاره مرغ و نيمي از پودر پاپريكا را در كاسه‌اي بريزيد و بعد از اضافه كردن كره به آن، مواد را با دست خوب مخلوط كنيد.

3. كوكتل، پنير، شير و تخم‌مرغ را به مواد داخل ظرف بيفزاييد و با دست مخلوط كنيد. داخل قالب‌هاي مافين را چرب كرده. سپس مواد را با قاشق در قالب مخصوص مافين بريزيد و روي هر كدام از آنها را مقداري پودر پاپريكا  بپاشيد.

4. بعد از گرم شدن دستگاه، قالب‌ها را به مدت 20 دقيقه با سيستم تركيب مايكروفر با قدرت 20 درصد و كانوكشن (180 درجه سانتي‌گراد) روي سه‌پايه فلزي كوتاه مايكروفر قرار داده و بدون درپوش تا زماني كه روي آنها طلايي شود، حرارت دهيد.

يه‌جور ديگه

به جاي كوكتل از كالباس و به جاي پنير بوتوكيزه از پنير چدار هم مي‌توانيد استفاده كنيد.

* كارشناس آشپزي بين‌المللي و مربي آشپزي با مايكروفر

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار