ایران تنها کشور عدالت‌خواه در حادثه منا

به گزارش فرهنگ نیوز، سعید اوحدی شامگاه شنبه در مراسم معارفه سرپرست جدید حج و زیارت خراسان رضوی که در تالار نور مشهد برگزار شد، اظهار کرد: ما در عربستان مشغول مذاکره بودیم که مدیر حج و زیارت خراسان رضوی تماس گرفت و اعلام کرد که قصد کناره‌گیری از سازمان را دارد و قصد دارد ادامه عمر خویش را در خدمت مستضعفان در آستان قدس رضوی سپری کند.

وی ادامه داد: من برای پذیرش این درخواست شرطی گذاشتم که اگر مذاکرات با عربستان به نتیجه رسید نباید سازمان را ترک کند که متاسفانه با کارشکنی‌ها عربستان، مذاکرت به نتیجه نرسید.

رئیس سازمان حج و زیارت  با اشاره خصوصیت ویژه استان خراسان رضوی گفت: استان خراسان رضوی پرورش دهنده مدیران انقلابی و مدبر است که آوازه آنها امروز در تمام پست‌ها و مقامت کشوری و لشکری در اکثر نقاط کشور پیچیده است.

اوحدی افزود: خدمت به مردم جایگاه مقدسی دارد حال اگر در دستگاه‌های معنوی همچون سازمان حج و زیارت باشد که جایگاهی صد چندان دارد، مسعود مجردی نیز توانست ۳۵ سال در این جایگاه خدمت کند که موجب خرسندی و رضایت ما است.

وی با اشاره به دیداری با آیت الله وحید خراسانی گفت: آیت‌الله خراسانی به من گفت زمانی که به زیارت ائمه درعراق می‌روید حتما یک مرتبه از جانب امام رضا(ع)  ائمه را زیارت کنید و به نیابت از ایشان به زیارت بروید، این کلام آیت الله وحید خراسانی حتما با تحقیق و پژوهش بیان شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به حادثه منا گفت: در حادثه منا تنها کشوری که فریاد حق‌جویی کرد ایران بود و ازهیچ کشوری در مقابل جنایت کشور عربستان صدایی بلند نشد.

اوحدی به لحظه ورود وزیر بهداشت به کشور عربستان اشاره کرد و گفت: لحظه‌ای که در کشور عربستان با وزیر بهداشت دیدارکردم او به من ایراد گرفت که چرا مصاحبه کردم، شهدا منا در داخل بیست هزار کانتینر قرار دارند و از این اقدام بسیار متعجب زده شده بود بنده نیز به وزیر گفتم زمانی متوجه خواهید شد که از نزدیک‌تر در جریان ماجرا قرار بگیرید که همین اتفاق هم افتاد.

وی ادامه داد: در آن روزها به همراه وزیر بهداشت و چند نفردیگه مشغول مذاکره برای انتقال اجساد شهدای منا بودیم، عربستان تا قبل از بیانیه رهبری با بهانه تراشی‌های متعدد مانع از کمک‌رسانی و امدادرسانی به زائران ایرانی می‌شد و اجازه انتقال مجروحان را نیز به کشور نمی‌داد اما به محض دریافت پیام رهبری، کشور عربستان به خودش آمد و یک ساعت بعد تمامی امکانات را در اختیار ما قرار داد و پنج هواپیما را نیز به صورت رایگان به نیروهای ایران داد.

رئیس سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: کشور عربستان یازده بند تبعیض‌آمیز در مذاکرات چند ماه پیش برای حضور یا عدم حضور ملت ایران در حج امسال وضع کرد که یکی از آنها عدم نصب پرچم جمهوری اسلامی ایران در کشور عربستان بود که در دوره دوم مذاکرات یازده بند به پنج بند تبدیل شد و یکی از آن بندها این است که بعثه روحانیت و دفتر مقام معظم رهبری حق دیدار با هیچ یک از رهبران سایر کشورهای دیگر را ندارد.

وی با اشاره به مشاهده قرارداد کشور ترکیه گفت: درقرار دادی که ترک‌ها با کشور عربستان داشتند نصب پرچم در بالای ساختمان‌های محل استقرار منعی ندارد اما نصب پرچم برای کشور ایران منع شده است و این مورد غیر قابل تحمل است.

اوحدی با اشاره به اعمال وضع محدودیت‌هایی از سوی‌عربستان همچون شعار ندادن علیه اسرائیل اظهار کرد: محدودیت‌هایی نیز در خصوص عدم دادن شعار علیه کشور اسرائیل و عدم برگزاری مراسم‌های مذهبی و فرهنگی از جمله مهم‌ترین علل به توافق نرسیدن با عربستان است.
 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار