موشک جواب موشک/ روسیه هم دیپلمات‌های آمریکایی را اخراج کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از تاس، با تشدید تنش در روابط مسکو و واشنگتن، روسیه دو دیپلمات امریکایی را در اقدامی متقابل اخراج کرد.

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه، گفت این دو دیپلمات به خاطر فعالیت مخفیانه برای سازمان جاسوسی امریکا، سیا، از روسیه اخراج شده‌اند.

روسیه این اقدام را در تقابل با اقدام مشابه امریکایی‌ها در اخراج دو دیپلمات روس از واشنگتن انجام داده است.

روابط مسکو و واشنگتن پس از آنکه یک نیروی امنیتی روسیه در تاریخ ۶ ژوئن به یک دیپلمات امریکایی در مسکو حمله کرد و این حمله در دوربین‌های امنیتی ضبط و تصاویر آن منتشر شد، پر تنش‌تر شده است. روابط دو کشور در پی بحران در سوریه و اوکراین تیره شده بود.

ریابکوف همچنین گفت یکی از دو دیپلمات اخراج شده امریکایی، همان مامور سیا بوده است که مقابل ساختمان سفارت امریکا در مسکو با نیروی امنیتی روس درگیر شده است.

جان کربی سخنگوی وزارت خارجه امریکا روز جمعه اعلام کرده بود: در تاریخ ۱۷ ژوئن، ما دو مقام روس را در واکنش به این حمله اخراج کردیم.

با وجود آنکه وزارت امور خارجه روسیه تاکید دارد که این امریکایی مامور سیا بوده که از نشان دادن کارت شناسایی خود امتناع کرده و مشتی نیز به صورت نیروی امنیتی روس زده است، وزارت خارجه امریکا مدعی است این حمله «بی دلیل بوده و امنیت کارمندان ما را به خطر انداخته است.»

تصاویر منتشره حاکی است مردی از یک تاکسی زرد رنگ پیاده می‌شود و زمانی که به سوی در ورودی ساختمان سفارت امریکا در مسکو حرکت می‌کند، نیروی امنیتی مقابل سفارت وی را به زمین می‌اندازد و مورد ضرب و جرح قرار می‌دهد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار