ارتقا دانش اینترنتی، مهم‌ترین گام در پیشگیری از خطرات فضای مجازی

رئیس پلیس فتای استان البرز گفت: مهم‌ترین گام در پیشگیری از آسیب‌ها و خطرات فضاب مجازی، ارتقا دانش اینترنتی است.

«محمد اقبالی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، مهم‌ترین گام در پیشگیری از آسیب‌ها و خطرات فضای مجازی را، ارتقای دانش اینترنتی دانست و اظهار کرد: استفاده صحیح از اینترنت نیازمند هدفمند کردن ورود به آن است و در این مرحله ، کاربر باید بداند چرا و برای برآورد کردن چه نیازب وارد فضای مجازی شده است.

وی افزود: اینترنت یک بازار جهانی برای تبادل اطلاعات است یعنی می‌توان از این بازار هم به نحو مطلوب استفاده کرد و هم به‌علت عدم فرهنگسازی مناسب و وجود محدودیت‌های اجتماعی تأثیرات منفی و جبران‌ناپذیری را از آن پذیرفت.

اقبالی هم‌چنین به شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: برخی افراد به عللی از قبیل میل به نوجویی و هیجان‌خواهی، میل به محبوبیت و خودشیفتگی، حفظ ارتباط با دیگران در عین تنهایی، برای فرار از محرک‌های تنش‌آور بیرونی، قابل احترام بودن با استفاده از پوشش هویت دوم، چشم و هم‌چشمی... فارغ از اشراف کامل به محیط شبکه‌های اجتماعی به عضویت این شبکه‌ها در می‌آیند.

وی تصریح کرد: برای حفظ حریم خصوصی در شبکه‌های اجتماعی، هر کاربر ابتدا باید خود حریم خصوصی خویش را رعایت کند، چنانچه کاربر برای حریم شخصی و خصوصی خود ارزش قائل نشود نباید توقع داشته باشد کاربران دیگر ارزشی برای حریم خصوصی وی قائل شود.

این مسئول با توجه به تهدیدات و آسیب‌های موجود در این فضا توصیه کرد تا افراد اطلاعات شخصی و عکس‌های خانوادگی خود را در این شبکه‌های موبایلی رد و بدل نکنند، چون امکان هرگونه هک و سرقت اطلاعات در این شبکه‌ها وجود دارد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار