سفر اوباما به اسپانیا پیش از رفتن به دالاس

باراک اوباما پیش از کوتاه کردن سفرش به ورشو و بازگشت به آمریکا برای بازدید از محل تیراندازی در دالاس، اولین سفر ریاست جمهوری خود را به اسپانیا انجام داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، رییس جمهوری آمریکا با این حال سفر دو روزه خود را به شبه جزیره ایبری به یک روز کاهش داد و هم چنین رفتن به سویا به همراه پادشاه اسپانیا را لغو کرد.

این سفر کوتاه شده با این حال اولین سفر یک رییس جمهور آمریکا در طول 15 سال گذشته به اسپانیا است.

مقامات کاخ سفید اعلام کرده‌اند، سفر  اوباما به اسپانیا برای نشان دادن اهمیت این کشور به عنوان یک متحد عضو ناتو برای آمریکاست.

هم چنین ند پرایس، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفت: نگاه بلند مدت پریزیدنت اوباما در این منطقه بسیار مهم بوده و باعث همکاری نزدیک میان اسپانیا و آمریکا شده است. او از زمان عهده گیری پست ریاست جمهوری این فرصت را نداشته که به اسپانیا سفر کند. اما مادرید یکی از متحدان، شرکا و دوستان آمریکا است.

اوباما که در بدو ورود به اسپانیا با استقبال پادشاه فیلیپ رو به رو شد، از پایگاه دریایی آمریکا در منطقه روتا در جنوب اسپانیا بازدید کرد و در میان پرسنل نظامی این کشور سخنرانی کرد.

این سفر اوباما به اسپانیا در حالی انجام شد که این کشور از ماههای گذشته درگیر بحران سیاسی شده است و هنوز برنده قطعی در دو انتخابات سراسری برگزار شده، مشخص نیست.

در همین راستا اوباما با ماریانو راخوی، نخست وزیر و هم چنین رهبران اپوزیسیون نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار