X بستن تبلیغات
5. Fixed

ثبت ۷ مورد وقف جدید در ایلام

حجت الا سلام حسن شهیدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تعداد موقوفات طی سال ۹۴ در استان ایلام  ۵۶ مورد بوده است که اکثر آنها وقف زمین از سوی خیرین برای ساخت مسجد بوده است.

  وی بیان داشت: سعی ما بر این است که موقوفات با نیات مختلف باشد تا نیازهای اجتماعی گوناگون در استان برطرف شود و طی سه ماه اول امسال نیز هفت مورد وقف جدید ثبت شده که امیدواریم همین روند تا پایان سال ادامه داشته باشد.

حجت الاسلام شهیدی اظهار داشت: وقف کردن باعث می شود اموال و ثروت های انباشته شده در دست افراد متمول و توانمند در اختیار اقشار متعدد جامعه قرار گیرد.

وی افزود: این امر  موجب گسترش عدالت اجتماعی شده و گسترش عدالت اجتماعی نیز موجب آرامش افراد جامعه می شود و آرامش در جامعه بشری رشد و بالندگی افراد و توسعه را به دنبال دارد.

مدیر کل اوقاف و امور  خیریه استان ایلام عنوان کرد: برگزاری همایش یاوران وقف و تجلیل از واقفان، معرفی واقفان و موقوفات از طریق اطلاع رسانی رسانه های جمعی، تهیه بروشور مجله، پوستر نمایشگاهی با موضوع وقف، اعزام روحانی به مناطق استان در مناسبت‌های مذهبی، برگزاری برنامه های فرهنگی و برپایی خیمه های معرفت در کنار بقاع متبرکه از اقدامات صورت گرفته برای رواج فرهنگ وقف است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار